Lietuvoje

2018.07.26 15:18

Prezidentė: Lietuvos kariuomenė stipri tiek, kiek stiprus kiekvienas jos karys

LRT.lt2018.07.26 15:18

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė pirmąjį karininko-leitenanto laipsnį.

Šiemet S. Daukanto aikštėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje tėvynei prisiekė 41 ką tik studijas akademijoje pabaigęs kariūnas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šalies vadovė pabrėžė, kad kario profesija kelia išskirtinius reikalavimus: lyderystės, ryžto, išprusimo, gebėjimo vadovauti, valdyti modernią ginkluotę. Šalia viso to – būti moraliniu pavyzdžiu ir įkvepiančiu autoritetu visiems bendražygiams. Būtent tokių profesionalų reikia Lietuvos kariuomenei. Ji stipri tiek, kiek stiprūs ir gerai parengti jos kariai, kiek užgrūdinta jų valia ir vienybė, kiek tvirtas įsitikinimas, kad bet kuriuo metu jie yra pasirengę apginti valstybę, taikų žmonių gyvenimą.   

Ceremonijos metu krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžė, kad naujoji karininkijos karta lems, kokia bus mūsų kariuomenė ateityje.

„Išgyvename turbūt patį nesaugiausią laikotarpį nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, kita vertus, esame NATO nariai, turime platų sąjungininkų ratą ir tvirčiausias jų garantijas. Nuo šiol laukiame ir jūsų indėlio – esate naujoji Lietuvos karininkijos karta, kuri lems, kokia bus mūsų kariuomenė ateityje“, – kalbėjo ministras.

Gynybos štabo viršininkas, vykdantis Lietuvos kariuomenės vado funkcijas, gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras padėkojo akademijai, kurios darbo rezultatas – išsilavinę karininkai lyderiai, nuo kurių priklauso Lietuvos kariuomenės sėkmė. Absolventams jis patarė prisiminti, kad „karininkas privalo gebėti ne tik gerai vadovauti, mokėti valdyti sudėtingą ginkluotę, bet ir gerbti savo bendražygius, puoselėti istorijos tradicijas, būti lyderiais, savo žiniomis ir elgesiu visiems rodantis pavyzdį.“

Jaunieji karininkai taps ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir viso Aljanso kolektyvinės gynybos dalimi.

Valstybės vadovė Karo akademijos absolventams palinkėjo tapti tikrais vadais. Patikimais, stipriais ir drąsiais – tais, kurie apsisprendė būti priekyje ir pirmi atremti visus iššūkius.       

Visų prisiekusiųjų jau laukia kariniai daliniai. Pusė karininkų tarnaus sausumos, likę – mokymo ir karo policijos pajėgose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt