Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.26 14:20

Kviečiamų studijuoti valstybės lėšomis labiausiai mažėjo ASU, KTU, VGTU

BNS 2018.07.26 14:20

Santykinai daugiausiai valstybės finansuojamų studentų šiemet neteks Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU), kuris vykdant aukštojo mokslo reformą jungiamas prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU).

ASU kviečiamų studijuoti valstybės lėšomis lyginant su pernai sumažėjo nuo 183 iki 86 (53 proc.). Bendrai kvietimų (į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas) čia sumažėjo 34 procentais.

Kviečiamų studijuoti į valstybės finansuojamas vietas Kauno technologijos universitete (KTU) mažėja nuo 1610 iki 1371 (15 proc.), bendrai kviečiamųjų studijuoti KTU skaičius krito 19 procentų.

Santykinai daugiausiai valstybės finansuojamų studentų netenkančių valstybinių universitetų sąraše toliau atsiduria Vilniaus Gedimino technikos universitetas – kvietimų studijuoti valstybės lėšomis mažėja nuo 1306 iki 1122 (14 proc.), o iš viso kviečiamųjų skaičius krenta 16 procentų.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) ketvirtadienį paskelbė, kad kvietimų į valstybės finansuojamas vietas skaičius VDU auga 23 proc. (bendrai į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas – 8 proc.). Tačiau šiemet priėmimo nebevykdo prie VDU prijungtas Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) – kartu VDU ir LEU pernai priėmė daugiau studentų nei tik VDU šiemet.

Į Vilniaus universitetą (VU) studijuoti valstybės lėšomis šiemet pakviesta 5 proc. daugiau potencialių pirmakursių, bendras kviečiamųjų studijuoti skaičius auga 7 procentais. VU išlieka populiariausia aukštoji mokykla Lietuvoje. 

BNS nuotr.

Prie VU jungiamame Šiaulių universitete valstybės lėšomis pakviesta studijuoti 10 proc. mažiau stojančiųjų, bet bendras kviečiamųjų skaičius auga 22 procentais.

Mykolo Romerio universitete studijuoti valstybės lėšomis pakviesta 7 proc. mažiau stojančiųjų, bet bendras kviečiamųjų skaičius auga 31 procentu.

Tuo metu Lietuvos sveikatos mokslų universitete kviečiamų studijuoti valstybės lėšomis daugėja 7 proc., bet bendras pakviestųjų skaičius sumažėjo dešimtadaliu.

Klaipėdos universitete pakviestų studijuoti valstybės lėšomis sumažėjo 3 proc., o bendrai ir mokamose vietose – 14 procentų.

Lietuvos sporto universitete pakviestųjų studijuoti valstybės lėšomis skaičius sumažėjo 5 proc., o bendras pakviestųjų skaičius – tik 1 procentu.

Bendras pakviestųjų studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje skaičius sumažėjo 9 proc., o Vilniaus dailės akademijoje 9 proc. padidėjo.

Iš viso šių metų bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pirmajame etape varžėsi per 27,7 tūkst. stojančiųjų, iš jų daugiau kaip 15 tūkst. – šių metų abiturientai. Pasiūlymų užimti konkrečias studijų vietas ketvirtadienį sulaukė per 21,8 tūkst. stojančiųjų. Pranešama, kad šiemet stojantiesiems pasiūlytos 639 studijų programos, bet iš jų 55 stojančiųjų dėmesio nesulaukė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi