Lietuvoje

2018.07.26 11:30

Pabandė atsisiųsti draudžiamą tabletę – užsitraukė baudžiamąją atsakomybę

LRT.lt2018.07.26 11:30

Vilniaus apygardos teismas 2018 m. liepos 24 d. paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 21-erių metų jaunuolis buvo kaltinamas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti. Kaltinamasis D. K. neteisėtai siuntėsi psichotropinę medžiagą MDMA bei, neturėdamas leidimo, gabeno ją per Lietuvos Respublikos valstybės sieną.

Bylos duomenimis, 2018 m. vasario 26 d., D. K. savo namuose studentų bendrabutyje Vilniuje, pasinaudodamas anoniminio naršymo programa „Tor browser“, per tinklalapį „Dream market“ iš nenustatytų asmenų Didžiojoje Britanijoje užsisakė psichotropinę medžiagą – vieną tabletę MDMA. Jaunuolis už tabletę sumokėjo virtualia valiuta „Bitcoin“ 8,04 GBP (9,14 Eur), nurodė narkotinę medžiagą atsiųsti paštu į jo gyvenamąją vietą. Tačiau siuntos vaikinas negavo, nes ji buvo sulaikyta, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2018 m. kovo 13 d. siuntą patikrinimo Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai. Peršvietus siuntą rentgeno aparatu, joje buvo matoma tabletė su kaukolės logotipu. Įtarus, kad tai gali būti psichotropinė medžiaga, siunta sulaikyta. Atlikus ekspertizę, nustatyta , kad D. K. neteisėtai siuntėsi psichotropinę medžiagą MDMA, kurioje yra 0,2467 g (46,9 proc.) gryno MDMA (3,4 – metilendioksimetamfetamino). Ši psichotropinė medžiaga yra įtraukta į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus.

Už neteisėtą narkotinių medžiagų įsigijimą, gabenimą ir siuntimą, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, jaunuoliui paskirta subendrinta galutinė 24 MGL, t. y. 1 200 eurų, dydžio bauda.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.