Lietuvoje

2018.07.26 10:35

V. Titovas per mitingą Klaipėdoje apipiltas miltais

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt2018.07.26 10:35

„V. Titovas – KGB agentas“, – tokie ir panašūs plakatai iškilo kitapus Klaipėdos savivaldybės, kur ketvirtadienio rytą susirinko daugiau nei pusšimtis mitingo dalyvių. Klaipėdiečiai reikalauja, jog tarybos narys Viačeslavas Titovas atsakytų už savo žodžius apie partizaną Adolfą Ramanauską-Vanagą, kurį įvardijo žudiku. Miestiečiai teigia, jog šiais žodžiais politikas įžeidė visą Lietuvą.

„Dink iš Lietuvos, Titovai, prakeiktas okupante“, – išvydęs į savivaldybę įeinantį V. Titovą ketvirtadienio rytą šaukė klaipėdietis. V. Titovas atšovė, jog visi žmonės turi teisę išreikšti savo nuomonę ir netrukus įžengė į savivaldybę, kur politikai ketina svarstyti pradėti šiam politikui apkaltos procesą. Politikai siūlė tarybos nariui atsistatydinti pačiam.

„Vertinu labai blogai, jis ne pirmą kartą daro išsišokimus, kiršina tautą. Jis yra kažkieno inspiruojamas“, – mitinge sakė viena klaipėdietė. „Jam ne vieta ne tik kad savivaldybėje, ne vieta Lietuvoje“, – sakė kita mitingo dalyvė.

Apipiltas miltais V. Titovas per vykusį mitingą buvo apipiltas miltais kito tarybos nario. Policijos departamento atstovė spaudai Simona Ludavičiūtė BNS sakė, kad mitinge dalyvavo apie šimtas žmonių, protestavusių prieš V. Titovo pasisakymus apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. S. Ludavičiūtės teigimu, dar vienas politiką bandęs užpulti vyras buvo pristatytas į policijos komisariatą.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys V. Titovas liepos 18 dieną vykusioje diskusijoje dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo viešai pareiškė, kad Adolfo Ramanausko-Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkstančiai piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

Dėmesį į V. Titovo pasisakymus viešojoje erdvėje atkreipė apžvalgininkas Andrius Tapinas, jis socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė pats kreipęsis į prokuratūrą. Klaipėdos apygardos prokuratūra dėl pasisakymų pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mirusiojo atminimo paniekinimo. Ikiteisminio tyrimo metu bus įvertinti ir teiginiai apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, paskelbti liepos 19 d. V. Titovo profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt