Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.27 08:01

Prasidėjo V. Titovo apkaltos procesas

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, sudariusi apkaltos komisiją, dėl pasisakymų apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą pradėjo miesto savivaldybės tarybos nario Lietuvos rusų sąjungos atstovo Viačeslavo Titovo įgaliojimų netekimo procedūrą. Liberalo Artūro Šulco vadovaujama komisija darbą turėtų baigti iki rugsėjo 24 d.

Teikimą pradėti Klaipėdos tarybos nario V. Titovo įgaliojimų netekimo procedūrą pasirašė daugiau nei pusė tarybos narių. Dabar taryba turi sudaryti komisiją, kuri tirs teikime pateiktus faktus.

Pagal jos tyrimo išvadas, taryba spręs, ar kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą, kuris galutinai spręstų – sulaužė V. Titovas priesaiką, ar ne.

Apkalta inicijuota po to, kai prieš savaitę, diskutuojant, ar įamžinti A. Ramanausko-Vanago atminimą, V. Titovas pareiškė, kad partizanų vado iniciatyva buvo nužudyta apie 8000 taikių piliečių.

Ketvirtadienio rytą prie Klaipėdos savivaldybės piketą su plakatais rankose surengę klaipėdiečiai susiskirstė į dvi grupes vieni keiksnojo, kiti palaikė skandalą dėl A. Ramanausko-Vanago pradėjusį miesto tarybos narį V. Titovą. Tik per plauką neįvyko muštynės. Vos pasirodžius Lietuvos rusų sąjungos atstovui V. Titovui, minia ėmė skanduoti „gėda“, „okupantai, lauk“, „okupantas – utėlė“. Tuo metu kitas tarybos narys Audrius Vaišvila šveitė į V. Titovą saują miltų. Šis į tokį gestą sureagavo gana ramiai – valydamasis švarką atsakinėjo į žurnalistų klausimus. Pikete dalyvavo apie pusantro šimto žmonių.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Simono Minkevičiaus reikalavimu, pirmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl V. Titovo pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 313 straipsnio 2 dalį – mirusiojo atminimo paniekinimas.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi