Lietuvoje

2018.07.25 15:34

„Lietuvos rytas“ pralaimėjo ginčą su Visuomenės informavimo etikos komisija

LRT.lt2018.07.25 15:34

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė „Lietuvos ryto“ skundą Visuomenės informavimo etikos komisijai dėl sprendimo, pripažįstančio, jog publikacijoje apie festivalį „Naisių vasara“  buvo pažeista žurnalistinė etika, panaikinimo, rašoma teismo pranešime spaudai.

UAB „Lietuvos rytas“ prašė teismo panaikinti Visuomenės informavimo etikos komisijos sausio 24 d. sprendimą. Šiuo sprendimu buvo konstatuota, kad publikacijoje „Blaivioji šventė – tik su prievaizdo bizūnu“ buvo pažeistas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 5 straipsnis, nustatantis žurnalistui pareigą pateikti ne mažiau kaip dviejų skirtingų tarpusavyje nesusijusių asmenų nuomones, kai informacija yra prieštaringa, neaiški arba susijusi su konfliktiniais klausimais.

Komisijos sprendime pažymima, kad publikacijoje pateikta informacija apie festivalį ir jame taikytas organizacines priemones buvo prieštaringa ir neaiški, o pašnekovai buvo parinkti tendencingai, selektyviai perteikiant tik nuomones, atitinkančias kritišką paties autoriaus poziciją apie renginio metu taikytų alkoholio draudimo priemonių adekvatumą ir veiksmingumą. Žurnalistas nepateikė asmenų, atsakingų už festivalio organizavimą, nuomonių.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, nusprendė atmesti  bendrovės „Lietuvos rytas“ skundą kaip nepagrįstą. Teismas padarė išvadą, kad publikacijos autorius privalėjo pateikti ir asmenų, atsakingų už festivalio organizavimą ir tvarkos palaikymą, nuomones dėl alkoholio vartojimo fakto festivalyje, tačiau to nepadarė, tuo pažeisdamas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 5 str. Publikacijoje pateiktos kelių asmenų, tačiau panašios nuomonės. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės komentaras nei paneigė, nei patvirtino alkoholio vartojimo fakto festivalyje.

Teismas atkreipia dėmesį, kad apklausti šventės dalyviai buvo prieš alkoholio vartojimo ribojimo draudimus, o organizatoriai tokius draudimus nustatė ir ėmėsi priemonių juos įgyvendinti. Taigi, viena visuomenės grupė draudimus dėl alkoholio vartojimo palaikė, o kita buvo prieš, tačiau jos autorius aprašė tik tų asmenų nuomones, kuriose atsispindėjo tik neigiama nuomonė nustatytoms alkoholio draudimo priemonėms.

Šis teismo sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant šiam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.