Lietuvoje

2018.07.25 19:55

Vilniaus savivaldybė priimė galutinį sprendimą dėl vaikų popamokinės veiklos mokykloje

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.25 19:55

Nuo rugsėjo Vilniaus savivaldybė miesto pradinių klasių moksleiviams finansuos visose mokyklose organizuojamas popamokines veiklas. Kol kas pradinukus auginantiems tėvams nieko daryti nereikia – apie savo apsisprendimą leisti atžalas į popamokines grupes mokyklų administracijas jie turės informuoti rugsėjo pradžioje, rašoma savivaldybės pranešime.

Taip vadinamų prailgintų grupių lankymas visiems pradinukams bei apmokėjimo mokytojams tvarka trečiadienį patvirtinta miesto tarybos posėdyje. Kaip parodė savivaldybės atlikta tėvų apklausa, net 72 proc. vilniečių pradinukų tėvų suka galva, kaip užimti vaikus po pamokų.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako suprantantis, kad mokyklų vadovams sunkiausia bus surasti tinkamus specialistus, tačiau pabrėžia, kad savivaldybės sprendimas leisti pradinukams būti mokykloje ir po pamokų padės tėvams. Taip LRT RADIJUI meras komentuoja savivaldybės iniciatyvą, pagal kurią pradinukai mokykloje galės būti iki 18 valandos, o čia jie galės užsiimti popamokine veikla, atlikti namų darbus.

„Mokyklų vadovai apie tai žino, jie tikrai turės rimtų klausimų. Jau šnekėjau su kai kurių mokyklų vadovais, kad viskas vyktų kiek įmanoma sklandžiau. Esu įsitikinęs, kad daugelyje vietų tikrai turėsime puikius žmones, kurie galės rūpintis vaikais. Taip pat girdžiu tėvų rūpestį, jiems labai svarbu kur ir kada jų vaikai leidžia laiką. Turi būti kūrybinga ir geranoriška aplinka, tad daugelyje atvejų tai priklauso nuo žmogaus, kuris su jais leis laiką“, – LRT RADIJUI sako R. Šimašius.

Skaičiuojama, kad jau nuo rugsėjo Vilniaus mokyklos reikės apie 500 naujų specialistų, o tai savivaldybei kainuos kelis milijonus eurų. Iki šiol dalis mokyklų tokias grupes organizuodavo pačios, o tėvai mokytojams mokėdavo už kiekvieną su vaiku praleistą valandą.

Vilniaus mieste šiuo metu gyvena daugiau nei 25 tūkst. 7–10 m. amžiaus vaikų. Šis skaičius yra didžiausias Lietuvoje ir ženkliai didesnis nei kituose miestuose. Kaune tokio amžiaus vaikų 2018 m. pradžioje suskaičiuota 11 552, Klaipėdoje – 6 634 vaikai.

Planuojama, kad mokytojai po pamokų ugdymo įstaigose organizuos įvairius užsiėmimus, išvykas į gamtą, sudarys galimybes vaikams aktyviai leisti laiką, sportuoti. Taip pat moksleiviai galės ruošti namų darbus, mokytojai padės vaikams kuriems sunkiau sekasi mokytis.

Apie tai, kaip bus formuojamos popamokinės veiklos grupės bei tai, kiek tėvų apsispręs į jas leisti savo vaikus, paaiškės po rugsėjo 1-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.