Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.24 16:07

Ministerija nepritaria, kad gyvūnų kankintojai būtų sodinami už grotų dviem metams

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.07.24 16:07

Teisingumo ministerija (TM) vyriausybei siūlo nepritarti Seimo narių grupės pasiūlymui praplėsti bausmių gyvūnų kankintojams sąrašą, numatant, kad žiauriai su gyvūnais pasielgę asmenys ne tik turėtų dalyvauti elgesio pataisos programoje bet ir netektų laisvės iki dvejų metų.  

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos parlamente nariai Dovilė Šakalienė, Juozas Olekas, Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė siūlo papildyti Baudžiamojo kodekso (BK) nuostatą, kuria numatytos bausmės už žiaurių elgesį su gyvūnais.

Šiuo metu numatyta, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Šią nuostatą parlamentarai siūlo keisti, išbraukiant iš bausmių sąrašo viešuosius darbus ir papildant sąrašą įpareigojimu asmeniui dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Be to, socdemai siekia papildyti BK nuostata, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, ir viešino šiuos veiksmus arba viešai išreiškė teigiamą šių veiksmų vertinimą, arba išreiškė ketinimą juos tęsti, arba veikė asmenų grupėje, arba vykdė šiuos veiksmus stebint mažamečiams, arba vykdė šiuos veiksmus iš chuliganiškų paskatų, būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo šešių mėnesių iki dviejų metų ir būtų įpareigojamas dalyvauti elgesio pataisos programoje.

BK pakeitimo aiškinamajame rašte politikai piktinasi, kad šiuo metu gyvūnų kankintojai gali atsipirkti keliasdešimties eurų dydžio bauda ar keliomis savaitėmis vejos pjovimo miesto parke.

Parlamentų grupės teiktoms BK pataisoms nepritarianti TM nurodo, kad Seimo narių siūlomos naujos bausmės yra perteklinės ir neatitinka teisėkūros tikslingumo principo, o dabartinės BK nuostatos, ministerijos vertinimu, leidžia pasiekti iš esmės tą patį rezultatą.

TM tvirtina, kad parlamentarų nurodomos papildomos aplinkybes – veikimas bendrininkų grupėje, chuliganiškos paskatos, tyčiojimasis – BK numatytos kaip sunkinančios aplinkybės, į kurias teismas, vertindamas asmens veiksmus, atsižvelgia ir šiuo metu.

„Atliktų nusikalstamų veiksmų viešinimas arba teigiamas šių veiksmų vertinimas, arba ketinimo juos tęsti viešas išreiškimas yra veiksmai, kuriuos kaltininkas atlieka po nusikaltimo padarymo, todėl jie nepatenka į žiauriau elgesio su gyvūnais nusikaltimo sudėtį ir negali būti pripažįstami nusikaltimą kvalifikuojančių požymiu“, – teigiama TM vertinime.

Galutinai dėl TM išvados bus sprendžiama vyriausybės posėdyje trečiadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi