Lietuvoje

2018.07.24 13:34

Pareigūnai įspėja miškų lankytojus – nepervertinkite savo jėgų

LRT.lt 2018.07.24 13:34

Vasara mus lepina ne tik šiluma, bet ir įvairiausiomis gėrybėmis, kurių nemažai galima rasti miškuose. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) pareigūnai, rūpindamiesi gyventojų saugumu ir sveikata, gyventojams primena prieš kelionę į mišką tinkamai pasiruošti, kad ši pramoga netaptų nemaloniu prisiminimu.

„Visuomet vykstant į mišką, net jei ir keliaujama kur nors netoli, apie savo kelionę ir kuo tikslesnę žadamą buvimo vietą informuokite artimuosius. Vyresnio amžiaus žmonėms vieniems nederėtų vykti į mišką. Ne ką mažiau svarbi yra apranga. Ji turėtų būti šviesi, ryški. Tai padeda lengviau ir greičiau pastebėti pasiklydusius asmenis“, – pranešime spaudai teigia Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai, primindami gyventojams rinktis tik gerai žinomas miškingas vietoves.

Taip pat itin svarbus dalykas – pilnai įkrautas mobilaus ryšio telefonas, kuriuo naudojantis, atsitikus nelaimei, bet kada būtų galima išsikviesti pagalbą. Taip pat veikiantis mobilusis gali padėti pareigūnams greičiau identifikuoti galimą paklydusio gyventojo buvimo vietą.

Kauno apskr. VPK pareigūnai rekomenduoja įsiminti miške esančius objektus, tam tikrus medžius, kad prireikus lengviau rastumėte kelią atgal. Rūpinkimės savo ir artimųjų saugumu, stenkitės keliauti ne vieni – taip bus ne tik smagiau, bet ir saugiau, o prireikus pagalbos nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.