Lietuvoje

2018.07.23 20:58

A. Anušauskas apie V. Titovo pasisakymus: jam gali grėsti apkalta, tik jis pats to nesupranta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.23 20:58

„Šiuo atveju tiek okupacijos neigimas, tiek kito žmogaus šmeižtas po mirties, kai jis jau tikrai negali apsiginti, yra jau Baudžiamojo kodekso tyrimo reikalas“, – taip LRT TELEVIZIJAI kalba Seimo narys, istorikas Arvydas Anušauskas, komentuodamas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario Viačeslavo Titovo pasisakymus apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. „Po tyrimo sprendimo jam gali grėsti apkalta, o aš matau, kad mažaraštis V. Titovas to nežino“, – sako A. Anušauskas.

„Tai visiškai propagandinis teiginys, kuris gali būti grindžiamas KGB ar kitų laikų dokumentais, kurie to žmogaus rankose nėra klastotė, nėra tuometinės komunistinės ideologijos interpretacijos ir t.t. KGB labai norėjo įrodyti, kad partizanas Adolfas Ramanauskas-Vanagas yra teroristas, tačiau jiems nepasisekė“, – mano Seimo narys.

Seimo nario teigimu, nuolat primindami ir skleisdami abejones šia tema, informacinio karo dalyviai galbūt tikisi, kad visuomenė galiausiai taps abejinga ir nebekreips dėmesio, piktinsis ir klaus, kiek galima apie tai kalbėti.

Pasak A. Anušausko, kai vykdomas bet koks istorinis tyrimas, reikia viskuo abejoti ir viską tikrinti: „Pavyzdžiui, A. Ramanausko-Vanago byloje man abejonių sukėlė parašų autentiškumas, po vienu iš ankstyvųjų protokolų. (...) Reikia įvertinti labai daug aplinkybių ir tai tik viena iš jų.“

Pokalbis su Seimo nariu – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.