Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.23 18:33

M. Laurinavičius apie Rusijos bandymus bauginti prokurorus: Lietuva neturėtų to komentuoti

Lietuva valstybiniu lygiu tikrai neturėtų niekaip to komentuoti, nes tai yra absoliutus teisinis absurdas. Taip LRT TELEVIZIJAI sako politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius, reaguodamas į Rusijos reiškiamą nepasitenkinimą Lietuvos prokuratūra. Jo teigimu, kita vertus, visuomeniniu lygiu turime apie tai kalbėti ir didinti visuomenės atsparumą.

„Pirmiausia mes turėtumėme pagaliau įsidėmėti, kad esame karo su kriminaliniu Kremliaus rėžimu situacijoje. Tai, kas įvyko, yra dar vienas jo etapas, dar viena dalis. Vienas iš pagrindinių tikslų – vidinis, jie nori parodyti, kad Sausio 13-tąją niekas neįvyko, kad niekas dėl to nekaltas“, – dėsto M. Laurinavičius.

Pasak politologo, jei kalbėtume apie išorinius tikslus, tai jis yra vienas – bauginimas, kad Rusija neva gali persekioti mūsų šalies prokurorus, teisėjus.

„Pirmiausia, to siekiama viešųjų ryšių lygmenyje – kiek tai paveiks visuomenės nuomonę. Antra – gali būti nutaikyta konkrečiai prieš tuos asmenis, kuriems iškeltos bylos. Teoriškai įmanoma, kad jei toks žmogus nuvažiuos į Rusiją, Baltarusiją ar kokią kitą Rusijai draugišką šalį, jis pagal orderį gali būti sulaikytas. Tad tai yra nerimo ir baimės sėjimas“, – mano M. Laurinavičius.

Pokalbis su politologu – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi