Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.23 15:27

Rekonstruojama Kauno Aleksoto apžvalgos aikštelė ir kalnas: ar neištiks Gedimino kalno likimas?

Kaune rekonstruojama Aleksoto apžvalgos aikštelė ir tvarkomas kalno šlaitas. Šiuo metu čia vyksta intensyvūs darbai – kalnas tvirtinamas, tvarkoma kaidaise buvusių nuošliaužų padaryta žala, o patį kalną puošusį drugelį planuojama pakeisti iš žemaūgių dekoratyvinių krūmų sukurta spalvinga tautine juosta.

Kad Aleksoto šlaitų neištiktų Gedimino kalno likimas, pasitelkti mokslininkai, kurie atlikę tyrimus kiek pakoregavo pirminį projektą, ir patvirtino, kad įrengus drenažą šlaitai atlaikys ir gausesnes liūtis.

Sutvarkyti apžvalgos aikštelę ir kalną reikės milijono eurų.

„Kas čia vyksta, slenka šlaitas? Ne, iš tiesų niekas neslenka, vyksta projekto darbai, vykdomas Aleksoto aikštelės apžvalgos projektas. Šlaitas yra tik vienas iš jo dalių, pagrindiniai darbai vyksta šlaito viršuje: dviračių takų įrengimas, laiptų remontas ir kiti dalykai“, – supažindina Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos sk. vedėja Radeta Savickienė.

Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkas doc. dr. Raimondas Šadzevičius teigia, kad Aleksoto kalno neturėtų ištikti Gedimino kalno likimas.

„Turėjome geologinių duomenų, atlikome šlaito stabilumo modeliavimą, taip pat jėgų tarp tų, kurios šliaužimą skatina ir šliaužimui besipriešina, skaičiavimą. Jei šliaužimui besipriešinančios jėgos 20 proc. didesnės negu šliaužimą skatinančios, tuomet tas šlaitas bus stabilus. Čia yra 24 proc. didesnės šliaužimą stabdančios jėgos nei šliaužimą skatinančios“, – LRT TELEVIZIJAI sako jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi