Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.23 20:40

Baigėsi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose registravimas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.07.23 20:40

Pirmadienį baigėsi bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas registravimas. Norintys studijuoti šalies aukštosiose mokyklose galėjo teikti ir koreguoti prašymus iki vidurdienio. Nespėjusieji užsiregistruoti, tai padaryti galės per papildomą priėmimą.

Pasak Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidento Prano Žiliuko, informacinėje sistemoje jau užsiregistravo per 34 tūkst. žmonių.

„Kiek matome pagal prašymus, kol kas beveik nejaučiame pokyčių. Žinoma, kai atliksime skaičiavimus, tuomet matysime tikslesnius rezultatus, nes dabar matome tik skaičius. Kokio pajėgumo stojantieji, paaiškės po poros dienų. Bet kol kas vaizdas yra gana geras: per metus ūgtelėjo reikalavimai dėl minimalių rodiklių, taip pat mažiausio konkursinio balo slenkstis. Jeigu pernai iš visų pateikusiųjų prašymus 90 proc. tenkino sąlygas, tai šiemet šis skaičius tik šiek tiek sumažėjo – 85 proc. gali dalyvauti konkursuose“, – LRT RADIJUI sako P. Žiliukas

Kaip LRT RADIJUI sakė LAMA BPO prezidentas, nors kolegijoms šiemet bus skiriama daugiau valstybės finansuojamų vietų, du trečdaliai prašymus teikiančių asmenų ir toliau pirmiausia renkasi universitetus.

Kaip ir pernai, stojantieji pirmuoju numeriu dažniausiai renkasi sveikatos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos krypties programas, maždaug kas dešimtas – menų, socialinių mokslų, inžinerijos arba informatikos programas.

Kvietimai studijuoti užsiregistravusiems bus siunčiami ketvirtadienį, liepos 26-ąją, iki 12 valandos.

Antrasis priėmimo etapas prasidės rugpjūčio 1-ąją, tačiau jame dalyvauti galės tik asmenys, užregistravę prašymus per pirmąjį priėmimo etapą.

Kaip praneša LAMA BPO, stojantieji galės atnaujinti savo prašymą keisdami pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, išbraukdami nereikalingus pageidavimus arba įrašydami naujų, bet tik į valstybės nefinansuojamą vietą. Šio etapo rezultatai paaiškės rugpjūčio 7 dieną.

Papildomas priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas vyks rugpjūčio 13–17 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi