Lietuvoje

2018.07.22 18:01

Skulptorius V. Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina plagiatu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.22 18:01

Skulptorius Vladas Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina plagiatu. Esą savivaldybė Druskininkų ženklą pastatė pagal jo idėją ir modelį, su skulptoriumi nesudariusi sutarties ir nesumokėjus honoraro. Savivaldybė teigia, kad skulptorius pasinaudojo savivaldybės architektūros skyriaus parengta ir viešai skelbta projektine dokumentacija, o ženklas įrengtas laikantis galiojančių teisės aktų.

„Aš palikau pas vyriausiąjį architektą savo bylą, kurioje buvo medžiaga, nuotrauka, skulptūros visos detalės, tik imk iš tos „bylelės“ ir statyk skulptūrą. Ja matyt pasinaudota ja. Jie sutarties su manim nepadarė, tylėjo“, – sako skulptorius.

Druskininkų savivaldybės atstovų teigimu, skulptorius lankėsi savivaldybėje su kitais projektais, o tuo metu naujas kurorto ženklas jau buvo kuriamas. Druskininkiečiai viešose apklausose pasisakė, kad naujame ženkle turėtų būti trys stilizuotos pušelės su karūnomis – tokios, kaip miesto herbe.

Autorių teises ginančios agentūros atstovai sako, kad moralinės ir turtinės žalos atlyginimo kūrėjas gali ieškoti ir per teismą. Nė viena pusė kol kas to nežada daryti.

Plačiau apie susiklosčiusią situaciją – Rūtos Lankininkaitės ir Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.