Lietuvoje

2018.07.22 12:05

Vyriausybės kancleris: pasirengimas popiežiaus vizitui vyksta „pakankamai sklandžiai“

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.22 12:05

Vyriausybės kancleris teigia, kad pasirengimas lygiai po dviejų mėnesių prasidėsiančiam popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje vyksta pakankamai sklandžiai. Jo teigimu, kalbant apie saugumo užtikrinimą, teks skirti papildomai „iki 2 milijonų eurų“.

„Vizitas yra be galo svarbus visomis prasmėmis Lietuvai, žmonėms. (...) Aš manau, kad pasirengimas vyksta tikrai, bendradarbiaujant su vyskupų konferencija, su visomis žinybomis, pakankamai sklandžiai“, – sako Algirdas Stončaitis.

Kaip kancleris teigia LRT RADIJUI, šiuo metu organizuojami per vizitą reikalingų paslaugų viešieji pirkimai. Pasak jo, ypatingų reikalavimų nėra, o daugiausia iššūkių kels didelis žmonių skaičius, taip pat reikia turėti omenyje, kad rūpesčiai dėl vizito apima ne tik dvi dienas.

„Ruošiasi visos mūsų viešojo saugumo užtikrinimo tarnybos. <...> Galvojame, kad tam papildomai reikės iki 2 milijonų eurų. <...> Bus didžiulė piligrimystė. Iš esmės ji prasidės jau savaitę prieš atvykimą. Visuose keliuose reikia užtikrinti saugumą. Turėsime didžiulį žmonių sambūrį, ypač Kaune – per 100 tūkstančių žmonių“, – LRT RADIJUI sako kancleris.

Skelbiama, kad savanoriauti renginiuose jau pasisiūlė beveik dvigubai daugiau žmonių, nei prašė organizatoriai.

Lietuvoje popiežius Pranciškus viešės rugsėjo 22–23 dienomis. Jis lankysis Vilniuje ir Kaune.