Lietuvoje

2018.07.22 12:05

Vyriausybės kancleris: pasirengimas popiežiaus vizitui vyksta „pakankamai sklandžiai“

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.22 12:05

Vyriausybės kancleris teigia, kad pasirengimas lygiai po dviejų mėnesių prasidėsiančiam popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje vyksta pakankamai sklandžiai. Jo teigimu, kalbant apie saugumo užtikrinimą, teks skirti papildomai „iki 2 milijonų eurų“.

„Vizitas yra be galo svarbus visomis prasmėmis Lietuvai, žmonėms. (...) Aš manau, kad pasirengimas vyksta tikrai, bendradarbiaujant su vyskupų konferencija, su visomis žinybomis, pakankamai sklandžiai“, – sako Algirdas Stončaitis.

Kaip kancleris teigia LRT RADIJUI, šiuo metu organizuojami per vizitą reikalingų paslaugų viešieji pirkimai. Pasak jo, ypatingų reikalavimų nėra, o daugiausia iššūkių kels didelis žmonių skaičius, taip pat reikia turėti omenyje, kad rūpesčiai dėl vizito apima ne tik dvi dienas.

„Ruošiasi visos mūsų viešojo saugumo užtikrinimo tarnybos. <...> Galvojame, kad tam papildomai reikės iki 2 milijonų eurų. <...> Bus didžiulė piligrimystė. Iš esmės ji prasidės jau savaitę prieš atvykimą. Visuose keliuose reikia užtikrinti saugumą. Turėsime didžiulį žmonių sambūrį, ypač Kaune – per 100 tūkstančių žmonių“, – LRT RADIJUI sako kancleris.

Skelbiama, kad savanoriauti renginiuose jau pasisiūlė beveik dvigubai daugiau žmonių, nei prašė organizatoriai.

Lietuvoje popiežius Pranciškus viešės rugsėjo 22–23 dienomis. Jis lankysis Vilniuje ir Kaune.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt