Lietuvoje

2013.07.22 12:51

Šių metų trečiąjį ketvirtį tarnauti Lietuvos kariuomenėje planuojama priimti daugiau nei šimtą karių

LRT.lt2013.07.22 12:51

Šių metų trečiąjį ketvirtį tarnauti Lietuvos kariuomenėje į įvairius karius laipsnius atitinkančias pareigas planuojama priimti daugiau nei šimtą pradinį karinį parengtumą įgijusių asmenų, su jais sudarant profesinės karo tarnybos sutartis, teigiama pranešime spaudai.

Šių metų trečiąjį ketvirtį tarnauti Lietuvos kariuomenėje į įvairius karius laipsnius atitinkančias pareigas planuojama priimti daugiau nei šimtą pradinį karinį parengtumą įgijusių asmenų, su jais sudarant profesinės karo tarnybos sutartis, teigiama pranešime spaudai.

Pagrindinis karių „darbdavys“, siūlantis daugiausiai – apie pusšimtį – laisvų tarnybos vietų profesinės karo tarnybos kariams, yra Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos. Sausumos pajėgose tarnybos galimybės siūlomos C kategoriją turintiems vairuotojams, ryšio ir informacinių technologijų specialistams, žvalgams, taip pat siūloma užimti šaulio, granatsvaidininko padėjėjo ir kitas pareigas. 

Dar apie 30 karių per trečią metų ketvirtį planuojama priimti tarnauti Karinių jūrų pajėgų laivuose ir Karinių oro pajėgų padaliniuose (Aviacijos bazėje Šiauliuose ir Oro gynybos batalione). 

„Laisvų tarnybos vietų daugiausia yra karininiuose daliniuose, dislokuotuose įvairiuose Lietuvos miestuose: Jonavoje, Kaune, Tauragėje, Alytuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, todėl kariai turės nemažai galimybių pasirinkti norimą tarnybą netoli savo namų“, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Gintaras Valentukevičius. 

Į Specialiųjų operacijų pajėgas ir Karo policiją gali pretenduoti tik tarnaujantys profesinėje karo tarnyboje arba Krašto apsaugos savanorių pajėgose ir specialią atranką praėję kariai.

Į profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje priimami 18–35 metų amžiaus Lietuvos piliečiai, vyrai ir moterys, atlikę bazinius karinius mokymus, jaunesniųjų karininkų vadų mokymus arba kitu būdu atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Kandidatai profesinės karo tarnybos sutarčiai pasirašyti taip pat turi atitikti nustatytus sveikatos kriterijus ir negali būti bausti už tyčinius nusikaltimus.

Atrenkant į profesinę karo tarnybą atsižvelgiama į kandidatų išsilavinimą, sveikatą, profesinius  įgūdžius ir asmenines savybes. Kariuomenės duomenimis, apie 40 proc. sėkmingai baigusių bazinius karinius mokymus asmenų sudaro profesinės karo tarnybos sutartis ir tęsia tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Priėmimą į profesinę karo tarnybą vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritoriniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai. Daugiau informacijos apie tarnybos kariuomenėje galimybės skelbiama interneto svetainėje.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius