Lietuvoje

2018.07.20 11:31

Teismui perduota tarnyba piktnaudžiavusio buvusio prokuroro byla

LRT.lt2018.07.20 11:31

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorė Vilma Vidugirienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu bei neteisėtu disponavimu dokumentais pareikšti buvusiam Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorui Egidijui Šleiniui.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad buvęs Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras E. Šleinius nuo 2003 metų iki atleidimo iš tarnybos 2013 metais neperdavė vieno savo paties pradėto ikiteisminio tyrimo medžiagos ikiteisminio tyrimo įstaigai tyrimui atlikti, o jam pavestuose kontroliuoti daugiau kaip 50 ikiteisminių tyrimų nepriėmė galutinių procesinių sprendimų – t. y. nenutraukė ikiteisminių tyrimų ar neperdavė bylų teismui. Taip pat, ikiteisminius tyrimus atlikusiems pareigūnams jis, įtariama, suteikė tikrovės neatitinkančią informaciją, kad procesiniai sprendimai priimti bei pasirašė statistines bylų korteles, kuriose nurodė melagingus duomenis apie tariamai priimtus sprendimus. Siekdamas nuslėpti šias aplinkybes, E. Šleinius prokuratūros registracijos žurnaluose įrašydavo duomenis, kad ikiteisminio tyrimo medžiagos grąžintos tyrimą atlikusioms įstaigoms, nors ikiteisminių tyrimų medžiagas laikė savo žinioje.

Palikdamas tarnybą prokuratūroje, jo kontroliuotų ikiteisminių tyrimų medžiagų jis negrąžino nei ikiteisminio tyrimo įstaigoms, nei skyriaus vyriausiajam prokurorui, o, pasinaudodamas tuo, kad šios medžiagos buvo jo žinioje, neteisėtai išnešė iš prokuratūros patalpų. Dalį iš jų, jau nedirbdamas prokuroru, E. Šleinius 2014 ir 2016 metais grąžino ikiteisminio tyrimo įstaigoms, o dalį, įtariama, paslėpė ar prarado.

„Tokiais neteisėtais veiksmais E. Šleinius pažeidė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą prokuroro pareigą ginti asmens, visuomenės ir valstybės teises ir teisėtus interesus. Piktnaudžiaudamas tarnyba, E. Šleinius nesiėmė visų būtinų veiksmų greitai ir išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas bei tinkamai pritaikyti baudžiamąjį įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų nustatytas bei teisingai nubaustas“, – teigė ikiteisminį tyrimą atlikusi prokurorė V. Vidugirienė.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už padarytas nusikalstamas veikas E. Šleiniui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt