Lietuvoje

2018.07.20 12:00

Marijampolėje tiekiamas vanduo saugus, tačiau ragina pavirinti prieš vartojant

Penktadienį įvykusiame Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pristatyti naujausi vandens cheminio tyrimo rezultatai rodo, kad marijampoliečiams tiekiamas vanduo yra saugus, o neįprastą kvapą ir skonį jam suteikė į vandenį po filtro plovimo patekę antriniai chloro junginiai.

Pagal Vilniuje liepos 18 d. atlikto tyrimo, kur buvo tirti 4 vadinamų haloformų komponentai, rezultatus, jų koncentracija vandenyje 33 kartus mažesnė, negu leistina pagal normas. Kaip teigė Marijampolės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Kastytis Stankus, nors tyrimai neviršija normų, vanduo kai kur dar turi pakitusį skonį. Jis siūlė ir bekvapį vandenį geriau pavirinti metaliniame atvirame inde, o su kvapu ir skoniu dar visai nevartoti maistui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjas Andrius Kraulėda pažadėjo, kad bus nuolat vykdoma kontrolė. Nors iki šiol dėl vandens vartojimo sveikatos skundų negauta, bet, jei vartotojai jaustų negalavimus, turėtų kreiptis į savo gydytoją.

Nuo liepos 19 d. geriamasis vanduo vartotojams tiekiamas iš saugios Marijampolės miesto antros vandenvietės antro pakėlimo stoties. Be perstojo plaunamos vandens trasos. Vaikų darželiams atvežamas fasuotas vanduo. Įstaigoms, kurios kreipėsi, neatidėliojant atliekami vandens tyrimai. Pajutus neįprastą vandens kvapą, ragina kreiptis ir „Sūduvos vandenų“ laikinasis vadovas Gintautas Jankauskas.

„Kaip žadėjome, iki penktadienio sutvarkėme viską, bet gyventojų prašytume, jei kur nors kvapą pajustų, kadangi gali būti akligatviai kažkokie, kur mažai vartojama ar negyvenama, gali būti kvapas. Tai mes iš karto reaguosim, kur reikia išvalyti. Mes jau tiekiame gerą vandenį“, – tikino G. Jankauskas.

Penktadienį po pietų įmonės valdyba svarstys klausimą dėl mokesčio už vandenį kompensavimo vartotojams. Marijampolės parduotuvėse šluote šluojamas geriamasis vanduo, o gyventojai grasina už dvokiantį vandenį iš čiaupo nemokėti.

BNS nuotr.

Bandė nuslėpti faktą apie į vandenį patekusį chlorą

Dar balandį Marijampolėje buvo nustatyta, kad geriamasis vanduo užterštas lervomis. Pirmieji Marijampolės užteršto geriamojo vandens tyrimai rodo, kad cheminiai junginiai neviršija higienos normų. Tačiau vandens skoninės savybės ir kvapas vis dar gąsdina marijampoliečius. kurie parduotuvėse šluote šluoja geriamąjį vandenį ir grasina už dvokiantį vandenį iš čiaupo nemokėti.

Šią savaitę paaiškėjo, kad bendrovė „Sūduvos vandenys“ nuo maisto ir veterinarijos tarnybos nuslėpė faktą, kad dezinfekuojant vandenvietę į geriamo vandens rezervuarą pateko dezinfekavimo nuoplovomis, chloru užteršto vandens, o ir anksčiau vandens tiekimo įmonė nepasižymėjo pavyzdingumu – nevykdydavo maisto ir veterinarijos tarnybos vadovų nurodymų.

Įmonei už informacijos slėpimą gresia bauda – nuo 850 eurų iki penkių tūkstančių.