Lietuvoje

2018.07.19 17:53

Savivaldybė: situacija dėl geriamojo vandens Marijampolėje gerėja, tačiau dar nesuvaldyta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.19 17:53

Situacija dėl geriamojo vandens Marijampolėje gerėja, tačiau kol kas neaišku, kada bus galima vėl jį saugiai vartoti. Taip LRT TELEVIZIJAI kalba Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis. Jo teigimu, ketvirtadienį vandens tiekėjas turi gauti laboratorinio tyrimo rezultatus, kurie atsakys į klausimą, kokia chloro junginių kocentracija yra patekusi į vandenį.

„Buvo organizuoti ekstremalių situacijų komisijos posėdžiai, situacija aptarta su penkiomis institucijomis, šiuo metu pristabdyta pirmoji vandenvietė, kurioje įvyko avarija, tad vanduo yra tiekiamas iš antrosios vandenvietės. Dėl to vandens kokybė turėtų pagerėti“, – tikisi K. Podolskis.

Pasak savivaldybės atstovo, šiuo metu taip pat toliau valomi magistraliniai tinklai, penktadienį vėl bus sušauktas ekstremalių situacijų posėdis, kurio metu bus nutarti tolimesni veiksmai.

„Penktadienį renkasi ir vandenų įmonės valdyba, kuri spręs kompensavimo klausimą – kaip gyventojams bus kompensuojamos lėšos, sumokėtos už nekokybišką vandenį“, – aiškina jis.

K. Podolskio manymu, gyventojams privalo būti suteikiamos tokios kompensacijos: „Kompensuota tikrai bus, tačiau tik artimiausiu metu paaiškės, kokiu dydžiu.“

LRT.lt primena, kad trečiadienį Marijampolėje iš čiaupo pradėjo bėgti nešvarus ir prastą kvapą skleidžiants vanduo – su tokia problema susidūrė apie pusė miesto gyventojų, o ketvirtadienį ilgametis bendrovės „Sūduvos vandenys“ vadovas Algis Kadišius nusprendė trauktis iš pareigų.

Pokalbis su Karoliu Podolskiu – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.