Lietuvoje

2018.07.19 13:47

Neramumai Vilniaus pataisos namuose: draudžiamų daiktų negavę nuteistieji pasipriešino pareigūnams

LRT.lt2018.07.19 13:47

Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos imasi visų būtinų priemonių dėl disciplinos įkalinimo įstaigose užtikrinimo, todėl aktyviai vykdomos prevencinės priemonės, patikrinimai, stiprinama išorės apsauga. Šie pareigūnų veiksmai vakar Vilniaus pataisos namuose sukėlė nuteistųjų pasipiktinimą.

Kaip teigiama Kalėjimų departamento pranešime, Vilniaus pataisos namų pareigūnai operatyviai užkardė draudžiamų daiktų permetimą į įstaigos teritoriją ir sulaikė teisėsaugai jau žinomą, neseniai iš įkalinimo įstaigos (Kybartų pataisos namų) išėjusį asmenį. Jo permestuose paketuose pareigūnai rado 5 mobiliojo ryšio telefonus (3 iš jų – mini telefonai, vadinami „Pirštukais“), 3 mobiliųjų telefonų baterijas ir USB jungties laidus bei vyriškų kvepalų mėginį.

Asmuo perduotas policijai, jis bus patrauktas atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 226 str. „Neteisėtas daiktų ir reikmenų įnešimas, perdavimas ar bandymas juos perduoti laisvės atėmimo vietose, sulaikytųjų sulaikymo vietose laikomiems asmenims arba neteisėtas daiktų ir reikmenų gavimas iš šių asmenų“. Asmeniui gresia bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio trijų šimtų eurų.

Draudžiamų daiktų laukę nuteistieji, atbėgę pasiimti „siuntinio“, pateko tiesiai į pareigūnų rankas. Noras gauti mobiliojo ryšio telefonus buvo toks didelis, kad jie pasipriešino pareigūnams. Kiti nuteistieji, per langus matydami įvykį, keldami triukšmą, šaukdami palaikė „draugus“. Po pasipriešinimo pareigūnams nuteistuosius apžiūrėjo Sveikatos priežiūros tarnybos darbuotojos, kurios nustatė, kad nuteistieji, sužalojimų, galinčių turėti įtakos jų sveikatai, nepatyrė.

Įvykio aplinkybės yra tikslinamos, sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 str. Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui“.

Į Vilniaus pataisos namus vakar po įvykio nedelsiant išvyko jungtinis Kalėjimų departamento ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo pareigūnų būrys, kurie atliko visų patalpų kratas. Tai sukėlė dalies nuteistųjų pasipiktinimą, kurį jie išreiškia grasindami skundais.  

Kalėjimų departamentas dar kartą akcentuoja, kad nuteistieji privalo laikytis įstaigos vidaus tvarkos taisyklių, o įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai imsis visų priemonių užtikrinti nuteistųjų priežiūrą ir discipliną laisvės atėmimo vietose.