Lietuvoje

2018.07.19 16:57

Prezidentė linki skautams pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių

LRT.lt 2018.07.19 16:57

Šalies vadovė lankydamasi Rumšiškėse vykstančioje Tautinėje skautų stovykloje skautams padovanojo valstybės vėliavą ir palinkėjo, kad skautų gretos tik didėtų, o jų veikla uždegtų kuo daugiau jaunų žmonių. Lietuvos skautai už pagalbą pilietinėms organizacijoms ir ilgametį palaikymą skautų judėjimui prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė Padėkos ordiną.

Išskirtinės svarbos skautišku garbės ženklu apdovanojami tik ypatingai nusipelnę organizacijos nariai. Išskirtiniais atvejais Padėkos ordinu už valstybiniu lygmeniu pripažintus ypatingus pasiekimus ar nuopelnus Lietuvai ir lietuvių tautai gali būti apdovanojamas ir ne organizacijos narys. Per visus 100 organizacijos gyvavimo metų šiuo ordinu yra apdovanoti tik 8 asmenys.

Pasak prezidentės, simboliška, kad šalies skautai šimto metų sukaktį mini kartu su Lietuvos valstybe.

„Per visus šiuos metus skautų judėjimas šalyje vaidino svarbų vaidmenį ugdant atsakingą jaunimą, skatinant pilietiškumą, savanorystę ir meilę tėvynei“, – rašoma prezidentūros pranešime.

Anot valstybės vadovės, vos prieš savait Vokietijos skautų organizacijai įteikta Vestfalijos taikos premija –geriausias įrodymas ir patvirtinimas, kokia svarbi visame pasaulyje yra skautija.

Minint skautų judėjimo šalyje šimtmetį, į didžiausią šalies istorijoje jaunimo stovyklą susirinko net 3300 skautų iš visos Lietuvos ir 21 užsienio valstybės.

2018 m. paskelbti Lietuvos skautų judėjimo metais.  Šiuo metu visoje šalyje yra apie 6000 skautų ir veikia 10 skautiškų organizacijų. Skautai – didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje – jame veikia daugiau nei 30 milijonų skautų, jaunimo ir suaugusiųjų, 160-yje šalių ir vietovių.