Lietuvoje

2018.07.19 12:18

Karšti orai alina Latviją: kovai su stichija Lietuvos kariuomenė išsiuntė sraigtasparnį

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.19 12:18

Dėl itin karštų ir sausų orų Latvijoje jau dvi paras nepavyksta pažaboti durpynų ir miško gaisro. Jis išplitęs apie 100 hektarų plote. Baiminantis, kad ugnis gali pasiekti netoliese esantį miestelį, evakuota dalis jo gyventojų. Padėti kovoti su stichija Lietuvos kariuomenė išsiuntė sraigtasparnį.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula ir gaisrų gesinimo sistema „Bambi Bucket“ nuo trečiadienio, liepos 18 d., vakaro talkina Latvijos institucijoms kovoje su miško ir durpyno gaisru Latvijos vakarinėje dalyje. Pagal poreikį, parama Latvijai bus tęsiama ir artimiausiomis dienomis, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Sprendimą skirti Karinių oro pajėgų sraigtasparnį su įgula ir specialia įranga gaisrų gesinimui trečiadienį vakare priėmė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, reaguojant į oficialų Latvijos prašymą.

Iki vidurnakčio padėjusi Valdgalės apylinkėse gesinti gaisrą Lietuvos Mi-8 įgula buvo grįžusi į Šiaulių Aviacijos bazę poilsiui ir techniniam aptarnavimui, ir nuo ketvirtadienio ryto vėl tęsia paramą Latvijoje.

Taupant laiką ir resursus, Latvijos karinės oro pajėgos skiria kurą Lietuvos sraigtasparniui, todėl Lietuvos orlaivio įgulai nėra būtinybės grįžti pildyti kuro į Lietuvą.

Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 yra aprūpintas „Bambi Bucket“ tipo vandens paėmimo įranga, kurios pagalba vienu kartu galima pasemti daugiau nei 2,5 tūkst. litrų vandens.

Gaisras Valdgalės apylinkėse Talsų savivaldybėje yra apėmęs maždaug 100 hektarų plotą. Kovoje su gaisru Latvijos ugniagesiams talkina 2 Latvijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai, miškininkai ir vietos verslas. Dėl miško gaisro dūmų evakuoti netoliese esančio Stikli kaimo gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.