Lietuvoje

2018.07.19 11:33

A. Veryga: vaikiškas šampanas skatina vaiką pabandyti tikrų alkoholinių gėrimų

ELTA2018.07.19 11:33

Tiek per suaugusiųjų susibūrimus vartojamas alkoholis, tiek per vaikų šventes geriamas vaikiškas šampanas formuoja vaiko įpročius, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Pasak jo, kuriamas elgsenos modelis, kad šventė yra neįmanoma be alkoholinių gėrimų. Vaikams formuojasi teigiamos nuostatos vartoti alkoholinius gėrimus, tad tikėtina, kad vėlesniame amžiuje vaikui gali kilti noras pabandyti ir tikrų alkoholinių gėrimų. 

Trečiadienį vyriausybė atidėjo Seimo narių grupės siūlymus dėl alkoholio ribojimų. Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narės Astos Kubilienės inicijuojamas įstatymo projektas skatina uždrausti gaminti vaikams ir paaugliams skirtas prekes, imituojančias alkoholį, bei sugriežtinti prekybą alumi ar kitais alkoholiniais gėrimais plastiko taroje. 

Pasak A. Verygos, trečiadienį buvo paprašyta tik vyriausybės nuomonės šiuo klausimu. Pasak ministro, ši nuomonė išsiskyrė, nes vyriausybė žiūri į įstatymo projektą iš verslo pusės. 

„Tai nėra vyriausybės iniciatyva. Vyriausybės yra paprašyta tik pareikšti nuomonę. Ta nuomone skiriasi. Priklausomai nuo to, iš kieno pozicijų yra žiūrima. Jeigu žiūrima iš verslo pozicijų, aš tikrai suprantu kolegą ūkio ministrą, kuris ir žiūri iš verslo pozicijos, tai ta nuomone yra suprantama“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė sveikatos apsaugos ministras. 

Taip pat, pasak ministro, vyriausybės prašymas pateikti mokslinius įrodymus dėl vaikų geriamo vaikiško šampano, nėra realus. Ministras teigė, kad tai bendro suvokimo klausimas bei mokslinius tyrimus tokiu klausimu būtų sunku pateikti. 

Taip pat ministras teigė, kad vaikiškas šampanas yra viena iš priežasčių vaikų ankstyvo alkoholio vartojimo. Anot ministro, tai yra akivaizdu, nes tėvai pirkdami vaikišką šampaną mažiesiems parodo, kad progas reikia minėti vartojant alkoholį. 

„Mes turime nepavydėtiną situaciją, mūsų vaikai anksti pradeda vartoti alkoholinius gėrimus, nereikia ieškoti kažkokių labai sudėtingų tyrimų. Tiesiog siūlau pastebėti vaikus, kaip jie žaidžia ir ką žaidžia. Žaidimas yra savotiškas mokymasis gyventi, tam tikri elgesio modeliai. Vaikiški šampanai – tai yra gėrimai, kurie formuoja tradiciją, kad šventė yra vartojant alkoholinius gėrimus, kad tai yra šventės atributas. Klausimas, ar tokį elgesio modelį būtina formuoti“, – teigė sveikatos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt