Lietuvoje

2018.07.19 11:41

Į Lietuvą stažuotis atvykęs užsienio lietuvis: aš rasčiau sau čia vietą

Projektas „We Connect Lithuania“ skatina lietuvių kilmės jaunuolius stažuotis Lietuvoje. Tai – pirmoji stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programa. Į Lietuvą stažuotis atvykęs Lukas Dumašius tikina, kad Lietuvoje aiškesnis balansas tarp darbo ir laisvalaikio nei JAV, kur darbo tempas itin greitas. Užsienio lietuvis neatmeta galimybės grįžti gyventi į Lietuvą.

„Anksčiau maniau, kad gal ne. Nežinojau, ar man bus vieta, ar man bus lengva grįžti. Dabar aš gal net norėčiau, manau, kad tikrai yra galimybė. Lietuvoje yra žymiai geresnis darbo balansas. Amerikoje visi nori „varyti“ visą dieną, Lietuvoje yra visokių galimybių, kompanijų, kur gali rasti sau vietą, bet vis tiek išlaikomas balansas. Žmonės labai džiaugiasi laisve , jie nori laisvės ir nori ja pasidžiaugti. Dėl to, aš rasčiau sau čia vietą“, – svarstė L. Dumašius.

„Idėja kilo, kai žmonės pradėjo kalbėti apie tai, kaip mums reikėtų išsaugoti ryšį su pasaulio lietuviais, su tais, kurie gimsta ir auga užsienyje. Kaip mums juos pritraukti, kaip jiems parodyti modernią Lietuvą, nes iš savo tėvų, senelių jie žino apie Lietuvos gamtą, istoriją, jie ją yra aplankę. Tačiau nežino, kokia šiandien Lietuva yra“, – pasakojo programos „We Connect Lithuania“ vadovė Kamilė Naraitė.

Pagal programą užsienio lietuviai į Lietuvą atvyksta šešioms savaitėms, kad įgytų profesionalios patirties. Po darbo valandų programos dalyviai susitinka su įkvepiančiais lyderiais, lanko įvairias įmones, organizacijas, susitinka su valstybės atstovais, lanko kitus Lietuvos miestus.

„Kaip sufleruoja pavadinimas, siekiame, kad galėtume sujungti Lietuvą. Sujungti tuos žmones, kad jie atrastų ryšius su Lietuva, jos gamta, žmonėmis, galėtų čia būti, mėgautis, pažinti Lietuvą tokią, kokia ji yra šiandien“, – sakė K. Naraitė.

Šiuo metu programoje dalyvauja 20 dalyvių iš JAV, Kanados ir Australijos.

Iš Čikagos atvykusi Ieva Juška pasinaudojo galimybę atlikti praktiką biologijoje ir aplinkosaugoje. Iki šiol mergina šioje srityje atliko tik teorinius tyrimus.

„Aš čia galiu dirbti nevyriausybinėje organizacijoje, kuri užsiima aplinkosauga. Man tai yra labai gera patirtis, kurios Amerikoje negaučiau. Man suteikiama daug laisvės, skatinamas kūrybingumas ir galiu susijungti su lietuviškumu, kurį bandau visada palaikyti, nes tai svarbi mano dalis“, – patirtimi dalijosi I. Juška.

Išsamiau – įraše.