Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.18 16:20

Įspėja marijampoliečius: kurį laiką geriau nevartoti geriamojo vandens

LRT.lt 2018.07.18 16:20

Liepos 17 dieną Marijampolėje iš čiaupo pradėjo bėgti nešvarus ir prastą kvapą skleidžianti vanduo – su tokia problema susidūrė apie pusė miesto gyventojų.

Kaip teigiama Marijampolės savivaldybės pranešime, trečiadienį skubiai sušauktą savivaldybės ekstremalių situacijų komisiją UAB „Sūduvos vandenys“ informavo, kad liepos 17 d. Marijampolėje Vasaros g. vandenvietėje po atliktos dezinfekcijos buvo plaunamas 2-asis filtras. Plovimo metu ne iki galo užsidarė hidraulinė filtrato nuvedimo sklendė ir dėl to dalis vandens iš filtro pateko į vandens rezervuarą. Dėl dezinfekavimo metu susidariusių antrinių junginių vanduo įgavo specifinį skonį ir kvapą, kuris juntamas rytinėje miesto dalyje. Pastebėjus šį incidentą, buvo skubiai paimtas vandens mėginys vandens kokybės kontrolei. Kaip patvirtino vandenį tiekianti įmonė, filtro eksploatacija sustabdyta. Šiuo metu skubiai plaunami Vasaros g. magistraliniai vandentiekio tinklai. Įmonė atsiprašo vartotojų už patiriamus nemalonumus ir nepatogumus.

Ekstremalių situacijų komisijos nariai įpareigojo vandens tiekėją pateikti tolimesnių veiksmų planą pašalinti geriamajame vandenyje pašalinį kvapą ir apie tai informuoti gyventojus. Taip pat UAB „Sūduvos vandenys“ įpareigoti aprūpinti gyventojus saugiu geriamuoju vandeniu iš kito šaltinio bei organizuoti jo ištyrimą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos specialistai nerekomenduoja neįprasto skonio ir kvapo vandens gerti ar naudoti maisto ruošai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi