Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.18 13:31

LRT – žiūrimiausia Lietuvoje liepos pirmąją pusę

2018.07.18 13:31

2018-ųjų Pasaulio futbolo čempionatą transliavusi LRT liepos 1-15 dienomis buvo žiūrimiausia televizija Lietuvoje. Auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ duomenimis, FIFA 2018 čempionatą per LRT žiūrėjo 1 mln. 725 100 Lietuvos gyventojų. Iš viso LRT transliavo 64 Rusijoje vykusio Pasaulio futbolo čempionato rungtynes: 43 rodė LRT TELEVIZIJA, 21 – LRT KULTŪRA. Čempionato rungtynių transliacijų įrašus galima rasti https://fifa2018.lrt.lt/

Praėjusį sekmadienį vykusį čempionato finalą, kuriame dėl čempionų titulo susirungė Kroatija su Prancūzija, „Kantar TNS“ duomenimis žiūrėjo 341,3 tūkst. žiūrovų, vyresnių negu 4 m. Didžiulio dėmesio sulaukė ir pusfinaliai: Anglijos ir Kroatijos dvikova dėl kelialapio į finalą pritraukė 339,8 tūkst. žiūrovų, rungtynės tarp Belgijos ir Prancūzijos – 325,8 tūkst.

Išaugusiu žiūrovų dėmesiu čempionato metu mėgavosi ir portalas LRT.lt. Interneto auditorijos tyrimų bendrovė „Gemius Baltic“ skelbia, jog per LRT.lt transliuotos Pasaulio futbolo čempionato pusfinalių ir finalo rungtynės pritraukė nuo 40 iki beveik 70 tūkst. žiūrovų. Daugiausia internautų – apie 70 tūkst. – stebėjo pusfinalio rungtynes tarp Kroatijos ir Anglijos. Pasak LRT.lt vadovo Ričardo Baltaduonio, futbolo transliacijų dienomis portalo lankomumas išaugdavo vidutiniškai trigubai lyginant su įprastomis dienomis.

„LRT žiūrovai visą mėnesį turėjo galimybę mėgautis puikiu futbolu. Buvo visko –  dramatiškų kovų ir netikėtų rezultatų, favoritų nesėkmių ir istorinių pergalių. Pažymėtina, kad pirmą kartą rugtynėse panaudota VAR (vaizdo peržiūrų sistema). Ir net tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) plačiai užmerktos akys į agresyvią Rusijos tarptautinę politiką nesugadino svarbiausio – paties žaidimo. 64-ios rungtynės vos per vieną mėnesį. Labai džiugu, kad ir Lietuvos aistruoliai galėjo būti šios šventės dalimi“, – sako LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi