Lietuvoje

2018.07.17 22:51

Verslinės žūklės atstovai nepritaria naujiems Seimo planams

Baltijos jūros priekrantės žvejai sunerimę – Seimo aplinkos apsaugos komiteto pataisos, kuriomis siekiama sugriežtinti žvejų verslininkų veiklą, daugelį jų paliktų be darbo, o mėgėjams turėtų atvertų didesnius žvejybos plotus. Pataisų rengėjai tvirtina, kad tai pagerintų žuvų išteklių apsaugą.

Jau kone dešimtmetį dėl kelių šimtų metrų Baltijos jūros priekrantės nesutaria žvejai verslininkai ir mėgėjai. Pastarieji sako, kad pagaliau yra išgirsti, nes Seimo aplinkos apsaugos komitetas parengė Žuvininkystės įstatymo pataisas, kuriomis siūloma drausti verslinę žvejybą arčiau kaip 300 metrų nuo kranto ir trijų kilometrų spinduliu nuo Klaipėdos uosto vartų.

Žvejodami priekrantėje verslininkai esą trukdo vandens sporto mėgėjams, bet svarbiausia – daroma žala gamtai: žūsta į tinklus patekę paukščiai, o neršti plaukiančios žuvys nepasiekia nerštaviečių.

„Kas atsitiktų verslininkams, jeigu jie truputį atsitrauktų nuo kranto. Turbūt nieko, o kas atsitiktų aplinkai? Ten turėtų kur neršti plaukiančios žuvys, galėtų ikrai normaliai išsiristi ir užaugti mailius. Turime faktų, kad pačioje priekrantėje žvejai verslininkai daugiau iš tinklų ištraukia negyvų paukščių nei žuvų“, – sako Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Žemės ūkio ministerija - verslininkų pusėje. laukiama mokslininkų išvadų, nes viešojoje erdvėje pateikti argumentai neįtikina.

Jei Seimas pritartų žuvininkystės įstatymo pataisoms, jos įsigaliotų nuo kitų metų.

Plačiau apie ginčus – Marijos Gabrienės reportaže.