Lietuvoje

2018.07.16 16:18

Alytuje duris atvers savarankiško gyvenimo namai: prieglobstį ras 20 asmenų

Rugsėjį duris atversiančiuose Alytaus savarankiško gyvenimo namuose prieglobstį ras 20 asmenų. Beveik pusė jų – nuolatiniai nakvynės namų gyventojai, nebepiktnaudžiaujantys alkoholiu, laikinai neturintys gyvenamojo ploto. Čia apsigyventi galės alytiškiai, laukiantys socialinio būsto ir išgalintys sumokėti komunalinius mokesčius.

Alytiškė Janina Ligeikienė šiame nakvynės namų kambarėlyje glaudžiasi jau trylika metų. Ji drauge su trimis panašaus likimo moterimis dalijasi 20 kv. metrų erdve.

Tačiau nuo rugsėjo J. Ligeikienė kelsis į savarankiško gyvenimo namus, įkurtus tame pačiame nakvynės namų pastate. Čia kiekvienas turės po atskirą kambarį, du gyventojai dalysis bendra virtuvėle ir vonia.

„Kai nuėjau apžiūrėti, tai apšalau, tai man – stebuklas, kai aš negyvenusi tokiose sąlygose. Ir čia neblogos sąlygos, ir čia švaru bei tvarkinga, bet ten pažiūrėjus – nuostabu. Vargsiu ir dantimis ir nagais, kad išsimokėčiau už tą kambarį, nors prieš mirtį noriu pagyventi gerai“, – pasakoja alytiškė J. Ligeikienė.

Šiuose naujais baldais apstatytuose būstuose galės gyventi 20 asmenų. Už gyvenimą reikės mokėti ne mažiau kaip 20 proc. gaunamų pajamų bei apmokėti komunalines išlaidas. Beveik pusė būsimų gyventojų – iš Nakvynės namų. 

„Mes vėlgi svarstome galimybę duoti žmonėms tokį paskatinimą, nes jeigu čia elgsis netinkamai, bus grąžinti į blogesnes sąlygas, kur dabar keturiese gyvena viename 20 kv. metrų kambaryje“, – aiškina Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius.

Plačiau – Rūtos Lankininkaitės reportaže.