Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.16 16:25

Kaune statyti krematoriumo kol kas neplanuojama

ELTA 2018.07.16 16:25

Kauno miesto savivaldybė, organizavusi internetinę apklausą, savaitę laukė kauniečių nuomonių apie krematoriumo poreikį, tačiau pirmadienį paaiškėjo, kad būtinybės jam statyti bent dabar miesto gyventojai nemato. Todėl krematoriumo statybai Kauno miesto savivaldybėje nepritartų.

Naujienų agentūra ELTA pirmadienį pasiteiravo Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko, kas bus toliau daroma krematoriumo statybos klausimu, kai jau žinomi tam nepritariantys kauniečių apklausos rezultatai, ir dėl ko buvo inicijuota ši gyventojų apklausa.

„Kol kas nieko ir nedarysime. Normalu sužinoti, kokia gyventojų nuomonė vienu ar kitu klausimu, todėl ir gyventojų apklausa buvo organizuota. Tačiau galiu užtikrinti, kad Savivaldybė tikrai krematoriumo nestatys“, – sakė G. Petrauskas. 

Prieš keliolika metų, kai Kauno miesto savivaldybė išpirkinėjo iš savininkų Kauno rajono teritorijoje žemės sklypus, kad būtų galima įrengti Vainatrakio kapines, jose planuota statyti ir krematoriumą. Tačiau dabar šio objekto, pritaikyto mirusiųjų palaikų deginimui, galimos statybos vieta visai neminima. Ar ją tikėtasi sukonkretinti po apklausos, jei tik būtų pareikštas gyventojų pritarimas?

„Taip, buvo tokių minčių dėl krematoriumo Vainatrakyje. Bet kadangi tai – Kauno rajono teritorija, tai ilgai truktų įvairūs susitarimai, visos kitos būtinos tokiais atvejais procedūros. Konkrečios vietos, kuri tiktų krematoriumo statybai, mieste nenumatyta. Ir dar pasikartosiu: bent kol kas krematoriumo neplanuojame. O apklausos reikėjo tam, kad, kilus tokiam klausimui, turėtume pagrindimą priimti vienokį ar kitokį sprendimą“, – teigė Eltai Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovas G. Petrauskas.

Kol kas vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio ritualinių paslaugų centras nuo 2011 metų veikia Kėdainiuose. Pasak šio objekto savininkų, jis dar nedirba visa galia, tad, prireikus, šis krematoriumas puikiausiai patenkintų didesnį skaičių įvairių šalies vietovių gyventojų poreikių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi