Lietuvoje

2018.07.16 07:23

Trečdalis abiturientų dar nepateikė prašymų į aukštąsias mokyklas

Paaiškėjus egzaminų rezultatams, tikimasi, kad abiturientai šią savaitę aktyviau teiks pageidavimus studijuoti. Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas vadovas sako, kad iki šiol studijų pasirinkimus pateikė per 19 tūkst. kandidatų.

Priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemoje užsiregistravę per 27 tūkst. abiturientų, tačiau maždaug trečdalis jų dar nepateikė pageidavimų, kokias programas norėtų studijuoti universitetuose ar kolegijose.

Bendrojo priėmimo vadovas sako, kad abiturientai suaktyvėjo praėjusią savaitę, kai sužinojo pagrindinių egzaminų rezultatus. Pranas Žiliukas pastebi, kad didžiausias aktyvumas būna gavus brandos atestatus, todėl tikimasi, jog dauguma likusiųjų pageidavimus pateiks šią savaitę.

Kvietimus studijuoti aukštosiose mokyklose abiturientai gaus liepos 26-ąją. Pasak P. Žiliuko, niekur neįstojusių turėtų būti nedaug, nes abiturientų šiemet maždaug 2000 mažiau, o vietų aukštosiose mokyklose nesumažėjo.

Kaip ir kasmet, du trečdaliai pirmuoju numeriu pageidauja studijuoti universitetuose. Populiariausios medicinos, odontologijos ir informacinių technologijų programos.