Lietuvoje

2013.07.20 20:48

Žagarės vyšnių festivalyje karaliauja kaliausės

Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.07.20 20:48

Trečią dieną Žagarėje vyksta devintasis vyšnių festivalis. Šiemet jo šūkis – „Renkasi geriausieji“.

Trečią dieną Žagarėje vyksta devintasis vyšnių festivalis. Šiemet jo šūkis – „Renkasi geriausieji“.

Vos įvažiavus į Žagarę atvykstančiusius pasitinka šio festivalio simboliu tapusios kaliausės. Jų pilna kiekviename kieme ir sode. Kaimynai varžosi, kieno baidyklė bus gražiausia.

Pagamintos ir gyvos kaliausės karaliauja ir šventėje. Per kelias valandas užsiregistravo daugiau nei trys šimtai. Kaliausėmis tapę šventės dalyviai sako, kad tam ruošęsi iš anksto ir net išstudijavę jų charakterį.

Pasak žagariečių, nors vyšnių derlius šiemet nebuvo didelis, tačiau tradicinei uogienei, vietinių vadinamai zapte, jų pakako.

Vyšnių festivalis devintą šimtmetį pradėjusioje skaičiuoti Žagarėje rengiamas jau devintą kartą, rengėjai sako, kad šiemet jame pirmą kartą tiek daug įvairių renginių.

„Sukvietėme geriausius Lietuvos atlikėjus,visa programa sudaryta iš pačių geriausių ir, aišku, dabar vyksta kaliausių manijos naujas renginys, kur niekada nėra buvę vyšnių festivaliuose“, – sako Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas.

Kol kas nesuskaičiuota, kiek gyvų ir pagamintų kaliausių dalyvavo Žagarės vyšnių festivalyje, tačiau rengėjai teigia neabejojantys, kad šalies rekordas bus pasiektas ir užfiksuotas.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius