Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.15 17:21

Vilniuje kuriamas kapinių registras: artimųjų laidojimo vietą bus galima rasti internete

Vilniaus miesto savivaldybė kuria sostinės kapinių registrą. Pasak valdininkų, viešai skelbiami žemėlapiai padės žmonėms, kurie ieško artimųjų laidojimo vietų. Tačiau kol kas žemėlapyje - tik vienos kapinės iš 50, esančių Vilniuje.

Vilniaus Saltoniškių kapinėse nesunku rasti, kur palaidotas vienas ar kitas žmogus. Savivaldybė perkėlė informaciją į žemėlapį internete, kuriuo gali naudotis visi. Programėlėje reikia įvesti tik žmogaus vardą, pavardę ir ekrane pasirodo ne tik nuotraukos su antkapiais, bet ir vieta, kurioje žmogus palaidotas. Tiesa, toks patogus žemėlapis kol kas sukurtas tik vienoms, Saltoniškių kapinėms. 

„Dabar turime Saltoniškių kapines kaip bandomąjį projektą, kadangi jos mažiukės. Norime pasižiūrėti, o ateityje planuojame į registrą įtraukti Saulės, Antakalnio, Verkių kapines“, – sakė Vilniaus m. savivaldybės Komunalinio ūkio poskyrio vedėja Judita Nauckuvienė.

Dažnai sulaukianti prašymo parengti Rasų kapinių žemėlapį, savivaldybės atstovė sako, jog jį darys, kai atnaujins kapines. Taip pat galvojama pritaikyti programą taip, kad joje rastume ir kelio nuorodas iki vietos didelėse kapinėse, pavyzdžiui, Karveliškių ar Rokantiškių. Tokie žemėlapiai savivaldybei padės greičiau išsiaiškinti, ar yra vietos naujiems laidojimams, o gal galima praplėsti kapavietę. Kiekvieną mėnesį vien Vilniuje laidojama iki 500 žmonių.  

Kapinių registrą kiekviena savivaldybė rengia atskirai, todėl Lietuvoje nebus bendro žemėlapio. Pasak savivaldybių, juos kuria konkursuose mažiausias kainas pasiūliusios bendrovės.

Išsamiau – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi