Lietuvoje

2018.07.14 14:02

Lietuvai, Latvijai ir Estijai įteikta Vestfalijos taikos premija

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį Lietuvos žmonių vardu atsiėmė Vestfalijos taikos premiją. Šiemet prestižinis apdovanojimas skirtas trims Baltijos šalims už išskirtinį demokratinio vystymosi pavyzdį ir indėlį į Europos taiką.

Atsiimdama apdovanojimą prezidentė pabrėžė, kad Baltijos šalys, prieš šimtą metų atkūrusios valstybingumą, gerai žino, kad taika nėra gaunama už ačiū.

„Patyrusios penkiasdešimties metų okupaciją, mūsų tautos nesijautė nugalėtos, nes laisvės dvasia visada buvo gyva. Mes žinome, kad laisvę galima iškovoti dainuojančia revoliucija, todėl nieko nebijome, net agresyviai besielgiančio kaimyno, nes turime patikimus draugus“, – sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė taip pat teigė, kad didžiuojasi šiuo apdovanojimu, kurį Baltijos šalys gauna už savo darbą ir pasiaukojimą.

Atsiimdama apdovanojimą Vokietijos Miunsterio mieste prezidentė Lietuvos žmonių vardu padėkojo Vokietijai, kurios kariai padeda užtikrinti mūsų saugumą ir naujų grėsmių akivaizdoje išsaugoti taiką visai Europai. Prezidentės teigimu, ši premija – tai artimų mūsų šalių ryšių ir bendro įsipareigojimo taikai simbolis.

R. Dačkaus nuotr.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Latvijos ir Estijos prezidentai.

Vestfalijos taikos premija teikiama kas dvejus metus už ypatingus nuopelnus stiprinant Europos ir tarptautinę taiką.

Tarp premijos laureatų – buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas, buvęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius ir Nobelio taikos premijos laureatas Kofi Annanas, buvę Vokietijos kancleriai Helmutas Kohlis ir Helmutas Schmidtas.

Ši premija kaskart skiriama ir jaunimo organizacijai. Šių metų laureatai – jaunieji skautai.

Premija teikiama nuo 1998-ųjų.