Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.12 17:34

Seimo komisija: sportininkų maitinimui vyriausybė skiria per mažai lėšų

ELTA 2018.07.12 17:34

Ketvirtadienį posėdžiavę Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai, įvairių institucijų ir sporto organizacijų atstovai sutarė, kad būtina suvienodinti maitinimosi išlaidų kompensacijas sporto ir kultūros renginių dalyviams ir dar kartą kreiptis į vyriausybę, kad rengiant 2019 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų sandarą reglamentuojančius teisės aktus, būtų peržiūrėti ir patikslinti Lietuvoje vykstančių sporto renginių dalyvių maitinimosi išlaidų kompensacijų dydžiai ir Kūno kultūros ir sporto įstatyme esančios sąvokos, kurios turės reikšmingos įtakos kompensacijų dydžių taikymui. 

Komisija 2017-ųjų lapkritį kreipėsi į vyriausybę tikslinti sporto renginių dalyvių maitinimosi išlaidų kompensavimą reglamentuojančius teisės aktus. Deja, teisės aktai nebuvo pakeisti ir iki šiol vadovaujamasi prieš dešimtmetį patvirtintais sporto renginių dalyvių maitinimosi išlaidų kompensavimo dydžiais. Tuo tarpu 2017 m. patikslinus maitinimosi išlaidų kompensacijų dydžius kultūros renginių dalyviams, jie yra keletą kartų didesni už šiuo metu skiriamus sporto renginių dalyviams.

Pasitarime pažymėta, kad pasitaiko atvejų, kai maitinimosi išlaidų kompensavimui skirtos lėšos neteisėtai priskiriamos sporto renginių dalyvių darbo užmokesčiui, užfiksuota atvejų, kai maitinimosi išlaidų kompensavimo dydžiai buvo taikyti ne tik vyriausybės nutarime nurodytoms sporto varžyboms ir pasirengimo joms sporto stovykloms, bet ir kitais atvejais.

Pasak Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo, sportininkai dažnai išvyksta gyventi į užsienį dėl geresnių sąlygų treniruotis, todėl reikia stiprinti institucijų tarpusavio bendradarbiavimą.

„Siekdami sudaryti geresnes sąlygas mūsų šalies sportininkams treniruotis ir dalyvauti varžybose Lietuvoje, turime stiprinti institucijų tarpusavio bendradarbiavimą ir kartu surasti geriausius problemų sprendimus, kad nuo 2019 m. sporto renginių dalyviams būtų užtikrintas adekvatus maitinimo išlaidų kompensavimas“, – teigė komisijos pirmininkas K. Smirnovas 

Susitikime dalyvavo vyriausybės kanceliarija, Finansų ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinės mokesčių inspekcija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, sporto organizacijos (asociacija „Sportas visiems“, „Nacionalinė krepšinio lyga“, Trenerių asociacija).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi