Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.12 15:05

Teismas nepatvirtino taikos sutarties, kuria „Danpower Baltic“ būtų gavusi milijonus

15min.lt 2018.07.12 15:05

Teismas nepatvirtino taikos sutarties tarp „Danpower Baltic“ įmonės ir Valstybinės energetikos inspekcijos. Taikos sutartimi bendrovės elektrinei Kaune galėjo būti suteiktas skatinamasis elektros supirkimo tarifas. Taip verslininkams būtų atitekę 18–25 mln. eurų per 12 metų iš visų elektros vartotojų kišenės.  

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atsisakė patvirtinti taikos sutartį dėl „Danpower Baltic“ įmonės leidimo gamybai. Būtent ši taikos sutartis buvo tiesiogiai susijusi su skatinamuoju elektros tarifu verslui iš mokesčių mokėtojų kišenės. Teismas nusprendė atnaujinti administracinės bylos nagrinėjimą iš esmės.

„Elektros energijos skatinamojo tarifo taikymas pareiškėjui neabejotinai yra susijęs su viešuoju interesu, nes tokio tarifo taikymas paliestų visų elektros energijos vartotojų interesus.

Šioje administracinės bylos nagrinėjimo stadijoje teismo kolegija negali vienareikšmiškai pasisakyti ar pareiškėjo siekiamas skatinamasis elektros energijos supirkimo tarifas, kurio taikymas be kita ko apsprendžiamas ir šioje byloje pateikta Taikos sutartimi, nepažeis viešojo intereso. Todėl teismas šioje proceso stadijoje negali patvirtinti Taikos sutarties“, - rašoma neskundžiamoje teismo nutartyje.

Anksčiau dviejose bylose dėl įmonės leidimo vystyti elektrinės projektą sustabdymo ir dėl leidimo panaikinimo teismas buvo patvirtinęs taikos sutartis.

Energetikos ministerija anksčiau viešai skelbė, esą teismas patvirtino, kad taikos sutartis „neprieštarauja imperatyvioms įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatoms, neprieštarauja viešajam interesui ir nepažeidžia trečiųjų suinteresuotų šalių teisių ar teisėtų interesų.“

Bet taip ministerija nuslėpė dalį tiesos. Iš tikrųjų būtent šioje, ketvirtadienį nagrinėtoje, byloje buvo sprendžiamas esminis taikos sutarties punktas – valstybės įsipareigojimas „Danpower Baltic“ elektrinei Kaune suteikti skatinamąjį tarifą, pagal kurį per dvylika metų bendrovei būtų išmokėta apie 18–25 mln. eurų. Būtent dėl šio punkto ketvirtadienį LVAT ir atmetė taikos sutartį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi