Lietuvoje

2018.07.12 13:35

R. Karbauskio skelbiama „socialdarbiečių“ parama tyrimo komisijai – išgalvota?

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2018.07.12 13:35

Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad jau įregistravo nutarimą dėl komisijos, kuri tirtų įtaką politiniams procesams 2008–2016 metais. Kalbėdamas su žiniasklaida „valstiečių“ lyderis ne kartą pakartojo, kad turi koalicijos partnerių, socialdemokratų darbo frakcijos (LSDDP), palaikymą, nors po nutarimu pasirašė tik vienas šios frakcijos narys – Artūras Skardžius.  

„Gavau patikinimą, kad palaikymas bus“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Visgi, aiškėja kiek kitokia situacija. Pasirodo, kad patys „socialdarbiečiai“ net nesvarstė ar palaiko idėją sudaryti tyrimo komisiją, o kai kurie frakcijos nariai dar net nematė įregistruoto dokumento.

Frakcijoje klausimas neaptartas

Seimo vicepirmininkė, „socialdarbietė“ Irena Šiaulienė teigė, kad jos atstovaujama frakcija dar nebuvo susirinkusi aptarti siūlomos tyrimo komisijos sudarymo.

„Mes nesame šito klausimo svarstę. Yra tik vieno (frakcijos nario – LRT.lt) parašas. Aš girdėjau, kad įregistravo, bet dar net nepažiūrėjau, kokie ten klausimai yra. Buvo sutarimas, kad reikia tirti skolinimąsi krizės metais“, – I. Šiaulienė.

Visgi, nors tyrimui dėl skolinimosi ekonominės krizės metu „socialdarbiečiai“ pritaria, I. Šiaulienė tvirtino, kad klausimai, kurie yra nurodyti ketvirtadienį įregistruotame nutarime, niekada LSDDP frakcijoje nebuvo aptarti.

Kad komisijos sudarymo klausimas nebuvo aptartas, patvirtino ir buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, kurio vadovavimo ministrų kabinetui laikotarpį taip pat norima tirti.

„Nereikia bijoti, tegul tiria. Frakcijoje stiprios diskusijos nebuvo, aš jokiame pokalbyje nedalyvavau“, – sakė A. Butkevičius.

BNS nuotr.

Išplatino pranešimą

Apie tai, kad komisijos sudarymo dar neaptarė, prabilo ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas. Jis cituojamas išplatintame pranešime:

„Man yra keista, kai buvusių Vyriausybių darbo ir politinės korupcijos ar galimos verslo įtakos politikams tyrimų tradiciją palaikė patys konservatoriai,  bet dabar, kai siūloma tirti jų pačių valdymo laikotarpį nuo 2008-ųjų, kai vyriausybei vadovavo Andrius Kubilius – jie jau ima trypčioti ir kaltina valdančiuosius neva tokie tyrimai tik užgožtų kitus darbus. Tai akivaizdu, kad konservatoriai bijo.

Iš esmės mūsų frakcija šios komisijos kūrimo iniciatyvos dar neaptarė – vienas mūsų frakcijos narys yra pasirašęs už tokią iniciatyvą. LSDD frakcija svarstys tokią galimybę ir priims sprendimą, kol kas jo dar nėra“, – sako LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.