Lietuvoje

2018.07.11 17:22

PLJS organizatoriai pateikė skaičius: beveik 100 renginių ir 3000 dalyvių

LRT.lt 2018.07.11 17:22

Festivalyje įvyko beveik 100 diskusijų, susitikimų, meno ir mokslo dirbtuvių, kur savo patirtimi dalinosi per 200 mokslo, verslo, politikos, kultūros ir sporto atstovų. Netrūko ir pramogų: koncertavo garsiausi šalies atlikėjai, vyko sporto varžybos, kino peržiūros. Garsus JAV menininkas Ray Bartkus šįsyk susitikimui sukūrė įspūdingą instaliaciją „Šimtas metų – šimtas medžių“, o jaunoji menininkė Jolita Vaitkutė pristatė karaliaus Mindaugo instaliaciją iš vaisių, uogų ir riešutų.

Festivalio diskusijas ir akimirkas fiksavo daugiau nei 70 akredituotų žurnalistų, o lankytojais ir dalyviais rūpinosi 85 žmonių komanda.

„Organizatoriams festivalis dar nesibaigė, tačiau pagrindinius skaičius pateikti jau galime. Skaičiai atspindi 2 metus rengtą didelio masto trijų dienų festivalį 3000 dalyvių“, – sakė festivalio organizatorė Ieva Davydenko. Pasak jos, privatūs rėmėjai skyrė 65 000 Eur; tokia pat suma festivalį parėmė valstybinės institucijos: vyriausybė – 37 000 Eur, URM – 6 000 Eur, Kultūros taryba – 13 000 eurų, Jaunimo reikalų departamentas – 9 000 Eur.

Taip pat gautos lėšos iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“) – 13 500 Eur, už kurias buvo surengtos diskusijos ir pristatyta šių organizacijų veikla.

Už bilietus ir įvairias paslaugas festivalis surinko 56 000 eurų. Už bilietus gauta apie 35 000 eurų. Trečdalis bilietų buvo parduota už 16 eurų, o po 60 eurų – 3 proc. visų bilietų. Pusė bilietų nemokamai buvo skirta jaunimo sąjungoms ir įvairioms organizacijoms (LiJOT, Šaulių sąjungai, judėjimui „Baltosios pirštinės“, Studentų sąjungai ir kt.), menininkams, sportininkams ir kitiems renginio partneriams. Kitos renginio pajamos buvo surinktos už prekybos vietas, automobilių stovėjimą, renginio erdvių pristatymą. „Harmony Park“ renginiui buvo suteiktas pagal Abipusių paslaugų sutartį (parko paslaugos už reklamą).

Pagrindines renginio išlaidas – 90 500 Eur – sudarė renginio techninis įgyvendinimas: garsas, šviesa, scenos, paviljonai, apsauga, biotualetai, praustuvai, nuotekų išvežimas, tvoros, generatoriai ir kt.

Trijų dienų koncertinė programa atsiėjo 39 500 Eur. Lektorių iš užsienio ir Lietuvos kelionės išlaidos, sporto, kino programos įgyvendinimas, meninės instaliacijos, mokesčiai už autorines teises, renginio fotografavimas, draudimas ir kt. – 24 350 Eur.

Administravimas: buhalterinė apskaita, kuras, telefonai, telefonai ir kt. – 4680 Eur. Rinkodara, reklamos kūrimas, gamyba ir transliacija, komunikacija: TV ir radijo reklamos kūrimas, gamyba ir transliacijos, reklama internete, spaudos darbai, reklamos stendų nuoma, atributika ir kt. – 39 000 Eur.

I. Davydenko sakė, kad galutiniai skaičiai šiek tiek gali keistis, nes dar ne visa parama gauta. Galutinė finansinė informacija bus paskelbta vėliau.