Lietuvoje

2018.07.20 19:26

Sukanka devyneri metai, kai prezidento postą užima D. Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė postą užima jau devynerius metus. Kaip LRT RADIJUI teigia pati šalies vadovė, daugelis užsibrėžtų tikslų jau pasiekti, tačiau dabar reikia imtis kitų darbų ir pasistengti, kad nebūtų grįžta atgal.

Prezidentės teigimu, pirmosios kadencijos pradžioje tikslų buvo įvairių: ekonominės situacijos suvaldymas krizės metu, saugumo garantijų valstybei užtikrinimas, gynybos planai.

„Tai ir šauktiniai, ir NATO batalionas, oro gynybos įtvirtinimas, energetinė nepriklausomybė. Daug dalykų, kurių siekiau, yra pasiekti. Dėl to džiaugiuosi. Jeigu kalbame apie tai, kas galbūt neramino ar kelia susirūpinimą, tai turbūt pertvarkų, pokyčių tempai“, – sako šalies vadovė.

Ji pripažįsta norėjusi ir norinti matyti greičiau vykstančius pokyčius: „Tačiau suprantu, kad rezultatas priklauso nuo bendrų pastangų valstybėje, o ne nuo vieno prezidento ar vienos institucijos darbo. Todėl ir toliau paskutiniais metais skirsiu dėmesį, kad būtų įtvirtinta tai, kas pasiekta, kad nebūtų grįžimo atgal.“

Prezidentė nurodo, kad laukia dar daug darbų. Šiuo metu susiduriama su naujais geopolitiniais iššūkiais, vyrauja transatlantinis susiskaldymas, prekybos karai. Be to, laukiama Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), todėl Lietuvai svarbios jos piliečių socialinės garantijos.

D. Grybauskaitė priduria – dar laukia derybos dėl ES paramos Lietuvai, energetinės nepriklausomybės įtvirtinimas, sinchronizacija su kontinentine Europa, pasirengimas referendumui dėl dvigubos pilietybės.

„Tų klausimų gausu. Tai yra tai, ką dabar galiu įsivaizduoti, o dar bus gausu visko, ko ir net neįsivaizduoju. Tiesiog bus darbai kaip ir visada. Dirbame su visais kartu, mėginame spręsti tai, ką būtina spręsti“, – sako šalies vadovė.