Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.11 16:33

R. Karoblis: visos NATO saugumo priemonės Baltijos regione turi būti tinkamai integruotos

LRT.lt 2018.07.11 16:33

„Turime užtikrinti, kad visos šiuo metu NATO įgyvendinamos saugumo priemonės Baltijos regione būtų tinkamai integruotos į naują NATO vadovavimo struktūrą”, – teigia krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, trečiadienį dalyvaujantis NATO viršūnių susitikime Briuselyje. Kaip teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime, kaip ir ankstesniuose NATO viršūnių susitikimuose Velse ir Varšuvoje, šiame didelis dėmesys taip pat skiriamas Baltijos regionui.

Šio susitikimo metu įvyks atskira NATO šalių gynybos ministrų vakarienė, kur pagrindinis dėmesys bus skirtas praktiniam Aljanso reformų įgyvendinimui. „Su kariniais ekspertais turėsime įvertinti visą Aljanso veiklos spektrą – nuo politinių sprendimų priėmimo iki karinių pajėgų parengties ir Aljanso pajėgų perdislokavimui būtinos logistikos. Tik tuomet NATO planai taps realiomis gynybos priemonėmis“, – pažymi ministras R. Karoblis.

Lietuvos krašto apsaugos ministras taip pat kalbės NATO viršūnių susitikimo paraštėse vykstančioje aukšto lygio konferencijoje „Briuselio viršūnių susitikimo dialogas“. Konferencijoje, dalyvaujant NATO Generaliam Sekretoriui Jensui Stoltenbergui ir kitiems aukšto lygio svečiams, bus aptariama visa tarptautinio saugumo darbotvarkė.

„Organizatoriai paprašė pasidalinti mintimis apie šiuo metu NATO vykdomų atgrasymo ir gynybos priemonių efektyvumą. Ketinu daug dėmesio skirti ne tik konvencinėms grėsmėms, bet ir kibernetinėms, informacinėms atakoms, kurias patiriame vos ne kasdien“, – sako R. Karoblis.

Briuselyje ministras R. Karoblis taip pat pasirašys ketinimų protokolą dėl daugiašalės divizijos lygio pajėgų vadavietės steigimo Baltijos regione ir daugiašalį memorandumą dėl bendro amunicijos įsigijimo sausumos pajėgoms. Šie susitarimai demonstruoja pažangą stiprinant karinį bendradarbiavimą tarp sąjungininkų.

NATO daugiašalė Šiaurės divizijos vadavietė (angl. Multinational Divisional Headquarters North, MND-N) bus steigiama bendromis Danijos, Latvijos ir Estijos pastangomis, prisidedant Lietuvai, Jungtinei Karalystei, Kanadai ir galimai kitoms sąjungininkėms.

„Mes sveikiname sąjungininkių ketinimą stiprinti pajėgų vadovavimo struktūrą ir ketiname prisidėti prie divizijos vadavietės įsteigimo, siųsdami ten savo štabo karininkus. Kita vertus, ir toliau aktyviai bendradarbiausime su mums išskirtinai svarbia Aljanso Šiaurės Rytų divizijos vadaviete Lenkijoje, taip pat su Vokietijos divizijomis, su kuriomis glaudžiai bendradarbiauja Lietuvos kariuomenės brigada „Geležinis Vilkas“, – pabrėžia ministras R. Karoblis.

Liepos 11–12 d. Briuselyje vyksta NATO viršūnių susitikimas, kuriame dalyvauja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kitų NATO šalių vadovai. Susitikime suteikiamos gairės tolesnei Aljanso reformai, pradėtai po Krymo aneksijos ir agresijos Rytų Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi