Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.10 17:33

Gyventojai kviečiami išsakyti nuomonę dėl krematoriumo Kaune statybų

Vis dažniau viešumoje pasigirstant diskusijoms apie krematoriumo poreikį Kaune, miesto savivaldybė nusprendė pasiteirauti gyventojų nuomonės – rengiama internetinė apklausa. Kaip LRT TELEVIZIJAI sako Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas, jei apklausos rezultatai atskleis ne vienareikšmiškai neigiamą nuomonę ir idėja sudomins verslininkus, galbūt bus verta konkrečiau apsvarstyti jos įgyvendinimą.

G. Petrausko teigimu, nors diskusijos dėl krematoriumo Kaune nerimsta, tačiau kol kas jokio konkretaus projekto nėra, nenumatyta ir galima jo statybų vieta. „Tikrai neturime minčių apie statybas miesto teritorijoje“, – atskleidžia jis.

„Krematoriumas mieste – prieštaringa ir tuo pačiu jautri tema, kaskart sulaukianti skirtingų visuomenės reakcijų bei vertinimų. Čia lemiamą balsą turėtų tarti patys žmonės. Esame pasirengę atlikti kauniečių apklausą, kad sužinotume vyraujančią gyventojų nuomonę“, – pranešime spaudai teigia Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Kol kas vienintelis šios paslaugos tiekėjas Lietuvoje yra Kėdainiuose, jis nuo Kauno nutolęs apie 50 kilometrų. Antrąjį ketinama statyti Vilniuje, šalia Gariūnų. Artimiausi užsienio krematoriumai – Lenkijoje arba Latvijoje.

Pasak apklausos rengėjų, gyventojai savo nuomonę gali išsakyti visą šią savaitę internetinėje svetainėje. Rezultatus planuojama paskelbti jau kitą pirmadienį.

Plačiau apie iniciatyvą – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi