Lietuvoje

2018.07.10 18:02

Ministerija: Dainų šventės dalyvių maitintojui bus pateikta pretenzija

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson teigia, kad pasibaigus Dainų šventei ketinama pateikti pretenziją įstaigai, turėjusiai užtikrinti dalyvių maitinimą. Anot ministrės, kaip Lietuvos nacionalinis kultūros centras leido šventei skirtus pinigus, turėtų nustatyti atliekamas auditas. L. Ruokytė-Jonsson pabrėžia, kad būta problemų ir su dalyvių apgyvendinimu, bet tai, anot jos, daugiausiai lėmė Vilniaus valdžios atsisakymas leisti daliai dalyvių apsigyventi mokyklose.

Po Dainų šventės vyriausybė ketina įvertinti, ar ją organizavęs Lietuvos nacionalinis kultūros centras viską atliko gerai. Daugiausia triukšmo kilo dėl dalyvių maitinimo – šie skundėsi vėlavimu, neskaniu maistu, nepilnomis porcijomis, be to, kai kurie esą apskritai maitinimo negavo, nes maisto tiesiog pritrūko.

Šie skundai lėkė į VšĮ „Bruneros“, laimėjusios viešąjį konkursą, daržą. Anot kultūros ministrės, po šventės, akivaizdu, kad reikėtų svarstyti parengti specialų viešųjų pirkimų modelį Dainų šventei, kad numatytos procedūros garantuotų skaidrumą ir atitiktų šio didelio renginio specifiką. „Viešųjų pirkimų tarnyba uždraudė pirkti vientisą maitinimo paslaugą. Suskaidžius pirkimą į keturias dalis – atsirado daugiau tiekėjų, daugiau logistikos, todėl buvo nelengva laiku sureaguoti į iškilusias tiekimo ir maisto kokybės problemas. Nors tiekėjui bus surašytos pretenzijos ir bus taikomos sutartyje numatytos sankcijos, tokių atvejų apskritai neturėtų būti“, – 15min atsiųstame komentare teigė ji.

Anot ministrės, ministerija atidžiai peržiūrės, kaip buvo organizuojami Dainų šventės pirkimai ir kaip buvo panaudoti tam skirtos lėšos – beveik 3 mln. eurų. Ji pridūrė, kad nuo balandžio pabaigos ministerijos Centralizuotas vidaus audito skyrius Lietuvos nacionaliniame kultūros centre jau vykdo planinį vidaus auditą, kaip tikslingai ir taupiai naudojamos lėšos, kaip jos atitinka pirmines sąmatas. Numatyta įvertinti ir centro bendradarbiavimą su kitais dainų šventės organizacinės sistemos dalyviais ir institucijomis.

Anot L. Ruokytės-Jonsson, ateityje teks naujai organizuoti dalyvių apgyvendinimą, nes venas iš Dainų šventės organizatorių – Vilniaus miestas šioje Dainų šventėje pateikė nemalonų siurprizą – atsisakė mokyklose priimti dalyvius, kaip kad buvo iki šiol.

„Vilniaus miesto savivaldybė tik po didelių įtikinėjimų ir diskusijų apgyvendino 15 000 dalyvių, o nakvynę reikėjo suteikti 22 000 dalyvių“, – pabrėžė ji. Anot ministrės, buvo sugaišta ieškant alternatyvių apgyvendinimo vietų – aukštųjų mokyklų, kolegijų, profesinio mokymo centrų bendrabučiuose ir kitur.

Dėl to, anot jos, vėlavo ir viešieji pirkimai, nes kol nežinoma, kur ir kiek gyvens šventės dalyvių, kurie pusryčius gauna gyvenamoje vietoje, negalima rengti sutarčių techninių specifikacijų. Ministrė komentare dėkojo prekybos ir maitinimo įmonėms, savanoriškai padėjusiems maitinti dainų šventės dalyvius, ir mokymo, „Litexpo“ bei kitoms įstaigoms, sutikusioms juos apgyvendinti.