Lietuvoje

2018.07.10 15:00

Naujasis uostamiesčio ženklas kol kas nebus naudojamas

ELTA2018.07.10 15:00

Praėjusią savaitę visuomenei pristatytas naujasis Klaipėdos ženklas ir toliau kelia emocijų bei diskusijų bangas.

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas informavo, kad, reaguojant į kilusį ažiotažą dėl Klaipėdos miesto ženklo, uostamiesčio savivaldybės komunikacijoje jis naudojamas nebus iki oficialaus patvirtinimo iš Valstybinio patentų biuro ir atliekant tyrimą bus išsklaidytos visos abejonės dėl ženklo autentiškumo.

Pirmadienį Lietuvos fotografų sąjungos Klaipėdos skyrius išplatino pranešimą, kuriame skelbiama, kad menininkai atsisako naudoti naująjį Klaipėdos miesto ženklą.

(...) „Viešojoje erdvėje jau skelbiama informacija ir nuorodos, kad naujasis uostamiesčio ženklas yra plagiatas; ženklo reprezentaciniame klipe įdėtos nuotraukos, kuriose aiškiai matyti iš „Shutterstock“ nelegaliai nusavintos fotografijos. Informuojame, kad mūsų organizacijos ateityje engiamų kultūrinių renginių informacinėje medžiagoje (elektroniniai pranešimai, plakatai, skrajutės, kita reprezentacinė medžiaga) nenaudosime naujai sukurto miesto ženklo. Esame organizacija, kuri gerbia autorių teises, propaguojame legalų fotografijų įsigijimą, teisėtą jų naudojimą. Manome, jog ši situacija yra nepageidaujama, o skelbiamas rezultatas (su visais teisiniai, kūrybiniais bei moraliniais aspektais) nedera uostamiesčio kultūrai“, – rašoma pranešime.

Lietuvos dizainerių sąjungos narys Kęstutis Mickevičius trečiadienį į Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetą kviečia Lietuvos dizainerių sąjungos, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narius, gretimų profesijų menininkus, meno kūrėjus ir visus suinteresuotuosius aptarti naująjį Klaipėdos miesto ženklą, miesto įvaizdžio formavimo problemas. Kviečiami dalyvauti miesto savivaldybės atstovai.