Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.10 13:47

Lietuvių bendruomenių Rusijoje atstovai: tautiečių tremtinių kapai buvo tvarkomi visada

Šiemet „Misija Sibiras“ savanoriai dėl Rusijos atsisakymo išduoti vizas nevyks tvarkyti lietuvių tremtinių kapų Sibire, bet lietuvių bendruomenių Rusijoje atstovai tvirtina, kad mūsų protėvių kapai niekada nebuvo pamiršti, visada buvo tvarkomi ir taip bus toliau.

„Būdamas Lietuvoje matau, kaip čia yra prižiūrimi protėvių kapai. Man tai labai svarbu. XXI a. pr. daugelis valstybių ėmė tvarkyti mirusiųjų kapus, nepaisydami aplinkybių. Pavyzdžiui, japonai pastatė paminklą, skirtą per 1904–1905 m. karą žuvusiems rusų ir japonų kariams. Taip jie siekė parodyti, kad niekas kaltas nebuvo, reikia gerbti žuvusiųjų atminimą. Taip kilo mintis užsiimti mūsų tremtinių kapinių Buriatijoje tvarkymu, nes mūsų lietuvių tauta nėra niekuo kalta“, – sako Buriatijos lietuvių kultūros bendrijos pirmininkas Bernardas Razgus.

Vietiniai, kaip sako B. Razgus, mielai padeda tvarkyti lietuvių tremtinių kapus ir palaiko šiuo klausimu. Apie kapų tvarkymą rašoma vietinėje spaudoje, rengiami televizijos reportažai.

Irkutsko srities lietuvių kultūros centro „Švyturys“ pirmininkė Julija Kudirkaitė patvirtina, kad lietuvių kapai Irkutske visada buvo tvarkomi – nuo pačių pirmųjų tautiečių kapų. 2000 m. įkūrus bendriją „Švyturys“ lietuvių kapų tvarkymas šioje srityje tapo viena pagrindinių bendrijos veiklų.

Irkutske bendrija užsiima lietuvybės sklaida: veikia lituanistinė mokykla, organizuojami literatūriniai, muzikiniai vakarai, pristatoma lietuvių menininkų kūryba.

Išsamiau apie lietuvių tremtinių kapus Rusijoje – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi