Lietuvoje

2018.07.11 06:59

Keičiantiems asmens dokumentus pataria, kaip išvengti eilių

Jei norite pasikeisti asmens dokumentą, bet nenorite gaišti laiko eilėse, derėtų užsiregistruoti internetu, LRT RADIJUI sako Vilniaus apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos Pasų skyriaus vedėja Janina Misevič. Tuomet atvykti pateikti prašymo ar atsiimti jau pagaminto dokumento galima nelaukiant eilėse. Specialistės tvirtinimu, norint išvengti eilių galima pasirinkti ir kitame meiste esančią Migracijos tarnybą – asmens dokumentai išduodami visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Kaip teigia J. Misevič, šiuo metu pateikti prašymą laukia 140 žmonių, o atsiimti jau pagamintą dokumentą – 42 žmonės. Tai bene trigubai daugiau žmonių, nei kitu metų laiku: „Rudenį, pavasarį tikrai nėra tokių eilių ir tiek žmonių. Jeigu rudenį būna daugiausia 50 laukiančių pateikti prašymą, tai dabar jų yra 140.“

Nors žmonių padaugėjo, dokumentų pagaminimo ir išdavimo trukmė nepakito – skubos tvarka asmens tapatybės kortelę ar pasą galima gauti per penkias darbo dienas, bendra tvarka – per 30 kalendorinių dienų.

J. Misevič pastebi, kad kai kurie gyventojai savo laukimą dar pailgina, nusprendę atvykti tiesiai į tarnybą be išankstinės registracijos. Čia, specialistės teigimu, paprastai laukia apie 140 žmonių, todėl atvykęs gyventojas gali sugaišti ir kelias valandas.

„Dėl gamybos skundų nesulaukiame, o dėl to, kad reikia dvi tris valandas sėdėti eilėje, tikrai yra daug nepatenkintų žmonių. [...] Galima atvykti ir iš anksto užsirašius. Šiandien tai daroma savaitei į priekį. [...] Jeigu žmogus nori asmens dokumentą gauti skubos tvarka, toje sistemoje užsiregistruoti [tinkamu laiku] nelabai pavyks. Tačiau, jeigu tai norima padaryti bendra tvarka, galima laisvai užsiregistruoti ir ateiti nustatytu laiku“, – pabrėžia specialistė.

Jos aiškinimu, iš anksto užsiregistruoti rekomenduojama tiek norint pateikti prašymą, tiek norint atsiimti jau pagamintą dokumentą.

Norint išvengti didelių eilių J. Misevič taip pat siūlo vykti į kitą Migracijos tarnybą: „Nesvarbu, kur deklaruota gyvenamoji vieta, prašymą galima pateikti visoje Lietuvoje. Siūlome ir raginame – jeigu kur nors kitur vykti yra arčiau, jeigu žmogus nenori stovėti eilėse, jis gali drąsiai važiuoti į kitą tarnybą.“

Specialistė taip pat siūlo, jeigu dokumentų gamyba nėra skubi, ją atidėti kitam laikui: „Visi laukia vasaros, visi iš anksto nepasirūpina dokumentais. Na, ne visi, bet daug. Kai prasideda atostogos ir vaikams, ir tėvams, tada prasideda ir dokumentų gamyba. Kai vyko Dainų šventė, buvo atvažiavę daug mūsų tautiečių iš užsienio. Jie irgi pasinaudojo tokia proga. Šią savaitę žiūrėsime kaip bus. Kol kas nelabai sumažėjo eilės.“