Lietuvoje

2018.07.10 14:43

Šv. Jonų bažnyčioje galima atsisveikinti su Vasario 16-osios signataru M. Biržiška ir jo šeima

Vilniaus Šventųjų Jonų bažnyčioje galima atsisveikinti su į Lietuvą pargabentais signataro Mykolo Biržiškos, jo žmonos Bronislavos bei brolių Vaclovo ir Viktoro palaikais. Jie į Lietuvą atskraidinti iš JAV. „Mano nuomone, laidotuvės jau buvo, prieš maždaug 50 metų. O šiandiena yra džiaugsmui. Tai – daugiau negu laidotuvės, tai – grįžimas namo", – mano M. Biržiškos anūkas Vytautas Barauskas.

Visuomenė antradienį atsisveikinti kviečiama nuo 10 iki 20 valandos, trečiadienį – nuo 9 val. Gedulingos mišios bus laikomos trečiadienį 12 valandą. 

Šventųjų Jonų bažnyčioje atsisveikinti su Biržiškų šeima nuo ryto renkasi ne tik artimieji, bet visuomenė. Pagarbą taip pat išreiškia aukščiausi šalies vadovai. 

„Tai yra žmonės, kuriems mes turime būti dėkingi už tuos pagrindus, kuriuos jie kūrė labai nestabilioje aplinkoje, bet visgi tai sukūrė“, – sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Turiu labai daug vilčių, kad mes galime daug ką įveikti ir padaryti dėl mūsų šalies. Kad esame stiprūs, mylime, gerbiame ir vertiname praeitį ir tuos žmones, kurie daug ką darė dėl Lietuvos. Ypač M. Biržiška, jis nuveikė labai daug dėl Vilniaus. Jis vertas viso šio dėmesio ir tokia proga būti perlaidojamas“, – aiškina Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Danutė Puchovičienė.

Signataras ir jo šeimos nariai bus perlaidoti Rasų kapinėse, ceremonijoje dalyvaus artimieji ir pakviesti asmenys.

Mykolas Biržiška – literatūros istorikas, akademikas, drauge su kitais Tarybos nariais 1918-ųjų Vasario 16-ąją pasirašęs nutarimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. Antrojo pasaulinio karo metais Biržiška pasitraukė į Vokietiją, vėliau gyveno ir dirbo Jungtinėse Valstijose.