Lietuvoje

2018.07.10 08:19

Diskusijos dėl minimalios algos: siūlo 420 eurų, bet profsąjungoms tiek – mažai

Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.10 08:19

Trišalė taryba vėl ieškos sutarimo dėl minimalios algos kėlimo, bet kol kas pozicijų suderinti nepavyksta. Vyriausybė ir darbdaviai siūlo nuo kitų metų minimalią algą kelti dvidešimčia eurų – iki 420. Darbuotojai nori dar didesnio atlyginimo.

Šalies profsąjungos, kaip ir anksčiau, siūlo 450 eurų minimalią algą. Esą būtent tokia suma apskaičiuota remiantis trišalės tarybos patvirtinta formule. Pasak darbuotojų atstovų, vyriausybės ir darbdavių siūloma mažesnė alga atitinka dabartinę ekonominę situaciją, tačiau kitais metais vidutiniai atlyginimai turėtų būti didesni. 

Darbdavių atstovai teigia, kad atlyginimo skaičiavimas turi būti paremtas ne ateities prognozėmis, o praėjusių metų algų vidurkiais. Investuotojų forumas aiškina, kad darbdaviai iš viso nenorėtų kelti minimalios algos, tam pritaria ir tarptautinės organizacijos, tad siūlomas 420 eurų dydis jau yra kompromisas. 

Profsąjungos savo ruožtu įsitikinusios, kad kompromisas būtų kelti algą ne penkiasdešimčia eurų, o pavyzdžiui, trisdešimčia. Jeigu trišalė taryba nesusitars, dėl minimalaus atlyginimo spręs Seimas.

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9
Tarša Salanto upelyje likviduojama ir antradienį, ieškoma teršalų šaltinio
45

Lietuvoje

2021.03.02 09:58

Aplinkosaugininkai Salantuose aptiko nepažymėtą vamzdį, nešantį teršalus į tvenkinį Kretingos rajone

Salantuose paskelbta ekstremali situacija; atnaujinta 20.05
45