Lietuvoje

2018.07.09 19:03

Netyla nesutarimai dėl naujojo Klaipėdos miesto ženklo

Atnaujintas Klaipėdos miesto ženklas sukėlė audringas diskusijas ir papiktino klaipėdiečius. Žmonės sako, kad ženklas neatspindi uostamiesčio dvasios, o suma, sumokėta jo kūrėjams – gerokai per didelė: daugiau kaip 24 tūkst. eurų. Savivaldybė sako, rinkoje tokie projektai kainuoja ir brangiau.

Klaipėdos išskirtinumas - jūra, tad naujojo ženklo kūrėjų teigimu, svarbiausias vaidmuo čia tenka atspindžiui. „Buvo pasirinktas atspindžio motyvas – K raidė. Ji pagal savo struktūrą yra savotiškas viršutinės dalies atspindys apatinė dalis“, – aiškina Klaipėdos savivaldybės administracijos informavimo skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė.

Naujasis uostamiesčio ženklas, kurio šūkis – „Įkvėpta laisvės“ – pakeitė prieš daugiau kaip dešimt metų sukurtą ženklą-šypsenėlę su šūkiu „Klaipėda laisvu stiliumi“. Tačiau atnaujintas ženklas papiktino ne vieną klaipėdietį. Esą jis neatspindi uostamiesčio dvasios, o kaina gerokai per didelė. 

Klaipėdos administracija teigia, kad už ženklo sukūrimą sumokėta daugiau kaip 6 tūkst. eurų. O dar beveik 18 tūkst. sumokėti už ženklo naudojimo vadovą ir prekės ženklo komunikaciją.

Socialiniuose tinkluose žmonės pastebėjo, kad atnaujintas uostamiesčio prekės ženklas panašus į prieš keletą metų vieno dizainerio paskelbtą ženklą. Ar tai nėra plagiatas atsakys Patentų biuras, į kurį dar birželį kreipėsi savivaldybė. Jei paaiškės, kad ženklas nukopijuotas, gali būti sprendžiama kaip susigražinti sumokėtus pinigus ir skelbiamas naujas konkursas.

Plačiau – Marijos Gabrienės reportaže.