Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.09 10:45

Dėl PLJS skirtų valstybės lėšų šaukiamas specialus Seimo komisijos posėdis

LRT.lt 2018.07.09 10:45

Reaguojant į žiniasklaidos paskelbtą informaciją apie galimai valstybės institucijų ir įmonių lėšomis netinkamai finansuotą Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimo (PLJS) renginį ir nesant viešų ataskaitų apie skirtų lėšų panaudojimą, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija šaukia specialų posėdį, skelbiama valdančiųjų pranešime spaudai.

„Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas – vienas didžiausių renginių, sutraukiantis didelę dalį jaunųjų lietuvių lyderių, jį finansuoja daug valstybės institucijų, įmonių, privačių rėmėjų, todėl negali likti jokių abejonių dėl tokiam tikslui skiriamų lėšų tinkamo panaudojimo, ataskaitos turi būti skelbiamos viešai, aiškiai atsakant į visus finansavimo skaidrumo klausimus“, – sakė Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

Žurnalistas Andrius Tapinas praėjusią savaitę viešai pateikė informaciją, jog nuo renginio organizatorių šalinasi Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, kurios naujai išrinkta valdyba kelia klausimą dėl jau keletą metų organizuojamų suvažiavimų finansavimo skaidrumo. Pagal pirminę informaciją kyla abejonių dėl valstybės institucijų ir įmonių skiriamų paramos lėšų tinkamo panaudojimo, nes viešai nėra pateikiama jokių duomenų apie gautas lėšas, jų panaudojimą, nevykdomos audito procedūros.

Pasak komisijos narės Rūtos Miliūtės, specialų posėdį planuojama šaukti liepos 18 dieną. Jame tikimasi sulaukti PLJ susitikimo organizatorių, su jais nesutariančių PLJ sąjungos vadovų, finansinę paramą skyrusių valstybės institucijų ir įmonių, taip pat jaunimo politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovų.

Darbotvarkėje bus formuojami klausimai dėl susistemintų duomenų apie skiriamą paramą, jos šaltinių, panaudojimo būdų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi