Lietuvoje

2018.07.09 09:16

Perlaidojimui atgabenami Vasario 16-osios akto signataro M. Biržiškos palaikai

Į Vilnių iš Jungtinių Valstijų atgabenami Vasario 16-osios akto signataro Mykolo Biržiškos ir jo žmonos Bronislavos Biržiškienės palaikai. Rasų kapinėse taip pat bus perlaidoti ir signataro brolių Vaclovo bei Viktoro Biržiškų palaikai.

Viekšniuose gimęs Mykolas Biržiška – literatūros istorikas, akademikas, drauge su kitais Tarybos nariais 1918-ųjų Vasario 16-ąją pasirašęs nutarimą dėl Lietuvos nepriklausomybės.

Vėliau šią dieną signataras buvo įvardijęs kaip istorinę būtinybę. Antrojo pasaulinio karo metais M. Biržiška pasitraukė į Vokietiją, vėliau – gyveno ir dirbo Jungtinėse Valstijose. Savo testamente signataras išreiškė norą būti palaidotas Vilniuje, Rasų kapinėse.

1882 metais gimęs Vasario 16-osios akto signataras, literatūros istorikas M. Biržiška į užsienį pasitraukė 1944 metais per sovietų okupaciją. Jis mirė 1962 metais Los Andžele.

Jo žmona B. Biržiškienė – kultūros ir politinė veikėja. Į Lietuvą atgabenti ir signataro brolių – visuomenininkų Vaclovo bei Viktoro Biržiškų palaikai. Visi jie bus pašarvoti Šventųjų Jonų bažnyčioje, visuomenė atsisveikinti galės nuo antradienio ryto.

Perlaidojimo ceremonija vyks trečiadienį.

Šį pirmadienį nuo 18:45 val. LRT TELEVIZIJA transliuos specialią laidą, skirtą pasitikti Biržiškų palaikus.