Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.07 11:13

Vilniaus savivaldybė svarsto pradinukus mokyklose nemokamai užimti iki vakaro

LRT.lt 2018.07.07 11:13

Nuo rugsėjo Vilniaus savivaldybė miesto pradinių klasių moksleiviams ketina finansuoti visose mokyklose organizuojamas popamokines veiklas. Siūlymas finansuoti taip vadinamų prailgintų grupių lankymą visiems pradinukams trečiadienį pradėtas svarstyti miesto tarybos posėdyje, rašoma pranešime spaudai.

„Vilnius yra vienintelis šalyje augantis miestas, kuriame daugėja vaikų, drauge didėja mokymosi įstaigų ir ugdymosi veiklų poreikis. Jau sėkmingai išsprendėme vietų darželiuose stygiaus klausimą ir antrus metus iš eilės į savivaldybės darželius pateks visų pageidaujančiųjų atžalos. Dabar daugiau dėmesio skiriame ūgtelėjusiems vilniečiams, 1–4 klasių moksleiviams. Tinkamas ir turiningas jų užimtumas po pamokų yra ne tik kiekvienos šeimos, bet ir viso miesto rūpestis ir tikslas“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybės iniciatyva internete vykdoma pradinukų tėvų apklausa atskleidė, kad su klausimu, kaip užimti vaikus po pamokų, susiduria didžioji dalis tėvų (58 proc.). Daugelis jų (42 proc.) ir šiuo metu leidžia vaikus į prailgintas grupes, tačiau 14 proc. pradinukų po pamokų prižiūri artimieji, 12 proc. vežioja po būrelius, o kas dešimtas vaikas lieka vienas laukti, kol tėvai grįš iš darbo.

Absoliuti dauguma (95 proc.) atžalas auginančių vilniečių teigia norintys, kad vaikai iki 17–18 val. galėtų laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų.

„Šiandien pateikėme svarstyti visos dienos mokyklos tvarkos aprašą, kuris sudarys sąlygas Vilniaus miesto 1–4 klasių mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, kryptingai ir kokybiškai praleisti laiką po pamokų. Visos dienos mokykloje, t. y. prailgintose grupėse, vaikai galės likti iki 18 val. ir užsiimti patinkančia popamokine veikla, atlikti namų darbus arba praleisti laiką su savo bendraamžiais saugioje mokyklos aplinkoje. Tėvai po darbų neskubėdami galės pasiimti savo vaikus. Džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo sistema yra tobulinama ir esu įsitikinusi, kad šios džiugios permainos tiek vaikams, tiek tėvams suteiks daug naudingos pagalbos ir prisidės prie geresnio ir saugesnio vaikų užimtumo bei ugdymo“, – pasakojo Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

BNS nuotr.

Vilniaus mieste šiuo metu gyvena daugiau nei 25 tūkst. 7–10 m. amžiaus vaikų. Šis skaičius yra didžiausias Lietuvoje ir ženkliai didesnis nei kituose miestuose. Kaune tokio amžiaus vaikų 2018 m. pradžioje suskaičiuota 11 552, Klaipėdoje – 6 634 vaikai.

Popamokinė veikla tam tikrose mokyklose iki šiol vyko tik ugdymo įstaigos administracijos ar veiklių mokytojų iniciatyva. Pedagogai dirbdavo su individualios veiklos liudijimais, o tėvai jiems mokėdavo už kiekvieną po pamokų dirbtą valandą. Nuo kitų mokslo metų už papildomą darbą mokytojams Vilniuje mokės savivaldybė, mokyklos bus skatinamos organizuoti daugiau popamokinių grupių, o tėvams tai nieko nekainuos. 
 
Siekiama, kad mokytojai po pamokų ugdymo įstaigose organizuotų įvairius užsiėmimus, išvykas į gamtą, sudaryti galimybes vaikams aktyviai leisti laiką, sportuoti. Taip pat moksleiviai galės ruošti namų darbus, mokytojai padės vaikams kuriems sunkiau sekasi mokytis. Pasak sostinės mero, sudaryti galimybes vaikams po pietų ugdytis mokykloje yra svari investicija ne tik į jaunuolių, bet ir į viso miesto bei šalies ateitį. Įrodyta, kad organizuotose veiklose dalyvaujantys moksleiviai sklandžiau bendrauja tarpusavyje, gerėja jų mokymosi rezultatai, taip pat visos klasės bei mokyklos mikroklimatas. Įgyvendinus šį sprendimą, tėvams kils mažiau rūpesčių dėl vaikų ugdymosi po pietų ir su tuo susijusių išlaidų – šeimos biudžeto nebetuštins popamokinėms veikloms iki šiol leidžiami pinigai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi